Сокирянська міськрада виграла суд проти Чернівецької облради (ОНОВЛЕНО о 22.22)

Сокирянська міськрада виграла суд проти Чернівецької облради (ОНОВЛЕНО о 22.22)

17.01.2018, 18:48

Чернівецький окружний адмінсуд визнав незаконним рішення Чернівецької облради стосовно Сокирянської ОТГ

Сьогодні, 17 січня рішенням Чернівецького Окружного Адміністративного суду задоволено позов Сокирянської міської ради до Чернівецької обласної ради про визнання незаконним та скасування рішення облради від 28.09.2017, "Про внесення змін до перспективного плану формування територій громад Чернівецької області" в частині Сокирянської ОТГ. Позовні вимоги задоволено в повному обсязі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд затвердив зміни до Перспективного плану формування територій громад Чернівецької області без забаганок Козака (+коментар Бурбака і Курка)

Примарні надії чи свідомий обман громади, або як деякі депутати облради проводять децентралізацію під себе

Максим Бурбак: Окремі депутати обласної ради, нехтуючи майбутнім людей, створювали громади фактично під мажоритарні округи на вибори

Нагадаємо: Наприкінці вересня мешканці сіл Сокирянського району вимагали в депутатів обласної ради приєднати їх до Сокирянської ОТГ.  Тоді в порядку денному розглядався проект рішення, підготовлений обласною державною адміністрацією «Про схвалення змін до перспективного плану формування територій громад Чернівецької області».

Голова Сокирянської ОТГ Василь Равлик вважає: "Обласна рада, ігноруючи вимоги закону про добровільне об'єднання громад, вимоги методики формування ОТГ і власний регламент, вирішила приєднати до нашої Сокирянської ОТГ усі села району, які ще не об'єдналися".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рішення про доєднання до Сокирянської міської ОТГ 13 сіл депутати ухвалили в обхід усіх процедур, - експерти

Депутати схвалили зміни до перспективного плану формування територій громад Чернівецької області

Мунтян нагадав, що за депутатами стоять виборці, тому вони можуть змінювати будь-які проекти рішень на догоду людям

"Згідно закону про добровільне об’єднання громад, на обласну раду покладені функції щодо схвалення або не схвалення перспективного плану формування територій громад області. Надання проекту змін до перспективного плану законом покладені на обласну державну адміністрацію. Отже, готуючи це питання на розгляд ради, ОДА підготувала проект внесення змін до перспективного плану формування територій громад Чернівецької області за виключенням Сокирянської ОТГ у зв’язку з тим, що ні рішення Сокирянської міської ради не було на момент підготовки цього рішення, ні рішень сільських рад, які хотіли приєднатися, не було. Але депутат обласної ради з голосу вніс пропозицію щодо внесення змін у перспективний план щодо приєднання до Сокирянської ОТГ всіх сіл, які ще залишилися необ’єднаними", - повідомив у коментарі molbuk.ua Василь Равлик.

"Таким чином було порушено закон про добровільне об’єднання громад, оскільки на момент прийняття рішення облради не було рішень Сокирянської міської ради та сільських рад. Порушено вимоги методики формування спроможних громад, затвердженої Кабміном, де сказано чітко, що громади об’єднуються навколо центру, і там повинен зберігатися принцип доступності. А принцип доступності, згідно методики, означає, що відстань від центру до найдальшого села повинна складати 20 кілометрів. Крім того, обласна рада порушила власний регламент, в якому чітко зазначено, що рішення не можуть прийматися "з голосу". Рішення без попереднього погодження комісій не приймаються. Крім того, закон "Про доступ до публічної інформації" зобов’язує проект рішення оприлюднювати завчасно", - сказав Равлик.

"Кабмін розглянув ці пропозиції та рішення облради і ухвалив розпорядження, яким затвердив зміни до перспективного плану без урахування змін по Сокирянській ОТГ. Кабмін діяв саме так, як про це пише методика. Оскільки права нашої територіальної громади були порушені, ми звернулися до окружного адміністративного суд з позовом. Суд розглядав цю справу упродовж кількох місяців, і сьогодні виніс рішення. Суд повністю задовольнив наші вимоги та визнав рішення обласної ради незаконним і скасував його", - додав голова Сокирянської ОТГ.

Вікторія Чебан, юрист Центру розвитку  місцевого самоврядування прокоментувала Інформаційному агентству АСС, як можуть розвиватись події після визнання судом незаконним рішення облради  :  "В сторони відповідача (Чернівецької обласної ради) тепер є час на написання апеляції, тому поки рішення суду не остаточне. Таке рішення обалсної ради було прийняту всупереч методиці формування територіальних громад. Наприклад, потрібно наблизити послуги до населення. А якщо усі села району приєднати до Сокирянської ОТГ , чи буде виправдано, коли центр громади буде за 40 кілометрів від населеного пункту?", - зазначила експерт.

Джерело: http://acc.cv.ua/ та molbuk.ua

1


КОМЕНТАРІ (2)

Мунтян таки дограється! 

avatar

закон

17 січня 2018 20:07

дограється це ЧМО бурбак ми цю суку і в Англії знайдемо

avatar

Ян

17 січня 2018 21:40

Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.