Судове засідання у справі Білика знову відклали

Судове засідання у справі Білика знову відклали

07.03.2019, 17:59

Призначене на 7 березня Першотравневим районним судом м. Чернівці  судове засідання у справі Ростислава Біликапідозрюваного в організації підкупу виборців на місцевих виборах 2015 року    відкладено, оскільки не з’явився захисник обвинуваченого.

 Захисник обвинуваченого  подав клопотання, відповідно до якого просив визнати поважними причини його неприбуття із міста Києва (де він проживає) на судове засідання, у зв’язку  із відсутністю квитків до міста Чернівців та відкласти розгляд справи. Прокурор не заперечував щодо задоволення клопотання захисника обвинуваченого про перенесення дати судового засідання. Також суддя повідомив, що до суду від уповноваженого органу з питань пробації надійшло клопотання про надання достатнього часу (до 21.03.2019 р.) для складання досудової доповіді відносно обвинуваченого Білика, яка відповідно до частини 1, ст. 314 Кримінально-процесуального кодексу України складається з метою забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого, а також прийняття судового рішення про міру покарання.

Суд на місці ухвалив: продовжити термін щодо складання досудової доповіді відносно обвинуваченого Білика та через неявку адвоката відкласти судове засідання на іншу дату.

За попередньою інформацією наступне судове засідання у справі Білика відбудеться 26 березня. Точна дата та година засідання буде відома згодом.

 Нагадуємо, що 28 лютого Першотравневий районний суд м. Чернівці завершив підготовче  судове засідання у справі Білика. Суд ухвалив кримінальне провадження відносно Білика призначити до судового розгляду. Справа слухається суддею одноособово у відкритому судовому засіданні в залі Першотравневого районного суду м.Чернівці.

 «Справа Білика» тягнеться з 2015 року. Три з половиною роки тому, тоді ще кандидату в депутати Чернівецької міської ради було вручено підозру щодо організації підкупу студентів  за статтею 160 Кримінального кодексу України («Підкуп виборців»). У лютому 2018 року «справа Білика» таки почала розглядатися в Шевченківському районному суді міста Чернівці. Станом на  11 жовтня  2018 року троє свідків дали прямі свідчення, що їм пропонували грошову винагороду в обмін на голосування за Білика Ростислава, а ще раніше були засуджені троє організаторів підкупу. 17 жовтня припинились повноваження судді Олега Семенка. Після трьох самовідводів суддів за листопад у справі Ростислава Білика змінився суд – підсудність справи визначена за Першотравневим районним судом м. Чернівці. Причиною стало те, що протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями нового призначення не відбулося, оскільки не вистачає потрібної кількості суддів у Шевченківському суді для розподілу справи.

ОПОРА й надалі відстежуватиме перебіг судових засідань у цій справі. Нагадаємо також, що ОПОРА спільно з МВС та Національною поліцією розробила зміни до Кримінального та Адміністративного кодексів щодо посилення відповідальності за порушення виборчого законодавства. Відповідальність пропонується посилити, зокрема, у частині непрозорості фінансування виборчих кампаній, підкупу виборців, порушення таємниці голосування, організації виборчих злочинів службовими особами тощо. У квітні 2018 року у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №8270.

 Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРАпроводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 За коментарями звертайтеся:

Тарас Прокоп, координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області

 Марія Пащак,

комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області 

1