Тягнибок - слабка ланка опозиції: у 'Батьківщини' найвищий партійний рейтинг, у Кличка - особистий

Тягнибок - слабка ланка опозиції: у "Батьківщини" найвищий партійний рейтинг, у Кличка - особистий

14.10.2013, 23:24

Уровень позитивного восприятия гражданами оппозиционных политиков значительно выше, чем у президента и премьера. Исключение – Олег Тягнибок.

Среди украинских политиков наиболее позитивные оценки граждане дают Виталию Кличко, Арсению Яценюку и Юлии Тимошенко. Об этом свидетельствуют данные октябрьского соцопроса Центра Разумкова.

По данным опроса, 47,4% респондентов относятся полностью или преимущественно положительно к литеру партии "УДАР" Виталию Кличко, 34,9% выразили позитивное отношение к главе парламентской фракции "Батьківщини" Арсению Яценюку, 31,4% - к лидеру партии "Батьківщина" Юлии Тимошенко.

При этом 27,4% опрошенных выразили положительное отношение президенту Украины Виктору Януковичу, 26,2% - к лидеру ВО "Свобода" Олегу Тягнибоку, 24,0% - к премьер-министру Николаю Азарову.

Исследование было проведено социологической службой Центра Разумкова с 30 сентября по 8 октября 2013 года среди 2010 респондентов по выборке представляющей взрослое население Украины по основным социально-демографическим показателям. Выборка опроса строилась как многоступенчатая, случайная с квотным отбором респондентов на последнем этапе. Опрос проводился в 137 населенных пунктах (из них 82 городских и 55 сельских). Теоретическая погрешность выборки (без учета дизайн - эффекта) не превышает 2,3% с вероятностью 0,95.

Тільки 15,4% українців вважають, що ситуація у країні розвивається у правильному напрямку. Рейтинг політичних партій стоїть на місці.

За останні три місяці рейтинг партій суттєво не змінився.

Наразі найбільшу електоральну підтримку мають Партія регіонів і "Батьківщина". Про це свідчать дані жовтневого соцопитування Центру Разумкова.

При цьому рівень підтримки провідних політичних сил статистично майже не відрізняється: за ВО "Батьківщина" готові проголосувати 25,1% тих, хто має намір взяти участь у виборах, за Партію регіонів - 24,9%.

На третьому місці за рівнем електоральної підтримки - партія "УДАР" (18,9%). За Комуністичну партію України збираються голосувати 8,4%, за ВО "Свобода" - 6,3%.

Як зазначають соціологи, у порівнянні з липнем 2013 роком, коли проводилося останнє подібне опитування, не відбулося статистично значущих змін електоральної підтримки жодної політичної сили.

За даними опитування, лише 15,4% вважають, що ситуація у країні розвивається у правильному напрямку, 65,4 % - що в неправильному. Рік тому, у вересні 2012 року, таких було відповідно 19,6% та 59,1%.

Дослідження було проведено соціологічною службою Центру Разумкова з 30 вересня по 8 жовтня 2013 року серед 2010 респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Опитування проводилося у 137 населених пунктах (з них 82 міських і 55 сільських). Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн - ефекту ) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

У другому турі президентських виборів Янукович програє всім, окрім Тягнибока

У першому турі за Януковича готові проголосувати близько чверті українців. У другому у нього вже немає резервів, у той час як опозиційні кандидати отримають додаткові голоси.

Тягнибок - найбільш вигідний суперник для Януковича у другому турі

Віктор Янукович у другому турі президентських виборів програє будь-якому кандидату від опозиції (Віталію Кличку, Арсенію Яценюку і Юлії Тимошенко), але переможе Олега Тягнибока. Про це свідчать дані жовтневого соцопитування Центру Разумкова.

За даними опитування, у першому турі виборів за Віктора Януковича готові проголосувати 19,0% від усіх опитаних, за Віталія Кличка - 15,5%, за Юлію Тимошенко - 13,2%, за Петра Симоненка - 5,9%, за Арсенія Яценюка - 5,6%, за Петра Порошенка - 3,8%, за Олега Тягнибока - 3,6%.

У разі, якщо Тимошенко не зможе взяти участь у виборах, за Януковича готові проголосувати 18,8% від усіх опитаних, за Кличка - 16,6%, за Яценюка 14,8%, за Симоненка - 6,2%, за Тягнибока - 4,5%, за Порошенка - 3,8%.

За даними опитування, у другому турі президентських виборів Янукович з 24,8% голосів поступиться Кличку, який набере 37,7% (від усіх опитаних), Яценюку (25,5% проти 32,5%) і Тимошенко (26,0% проти 31,4%), але виграє вибори, у разі якщо його супротивником буде Тягнибок (26,8% проти 22,0%) .

Дослідження було проведено соціологічною службою Центру Разумкова з 30 вересня по 8 жовтня 2013 року серед 2010 респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Опитування проводилося у 137 населених пунктах (з них 82 міських і 55 сільських). Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту ) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

 

За матеріалами: ZN.UA

1


КОМЕНТАРІ (2)

Це поки що! Порошенко ще не включав свої ресурси, а вони у нього одні з найпотужніших. Та і електоральне поле у нього дуже широке.

avatar

!!!

15 жовтня 2013 10:16

ви працюєте на розкол опозиції, через це влада виграє вибори

avatar

читач

16 жовтня 2013 15:39