ЦВК припинила клоунаду Чернівецької ТВК і сама зареєструвала кандидатів від 'Рідного міста' і 'Команди Михайлішина' депутатами міськради та звернулася до поліції

ЦВК припинила клоунаду Чернівецької ТВК і сама зареєструвала кандидатів від "Рідного міста" і "Команди Михайлішина" депутатами міськради та звернулася до поліції

12.02.2021, 18:08

Центральна виборча комісія вдруге розпустила увесь склад Чернівецької територіальної виборчої комісії та звернулася до поліції.

ЦВК самостійно зареєструвала 10 кандидатів від партій «Рідне місто» та «Команда Михайлішина» депутатами Чернівецької міської ради.

Про це пише ІА АСС із посиланням на онлайн-трансляцію засідання комісії.

Зокрема, шостим питанням розглядали скаргу Чернівецької обласної організації політичних партій «Рідне місто» та «Команда Михайлішина», які надійшли до ЦВК 4 лютого 2021 року.

Під час доповіді з цього питання член ЦВК Володимир Перепелюк обгрунтував вимоги цих скарг та додав кілька зауважень.

«У своїх скаргах представники названих партій просять визнати неправомірною бездіяльність Чернівецької міської ТВК стосовно нереєстрації депутатів. Також вони просять установити неодноразове грубе порушення Чернівецькою ТВК законодавства України і достроково припинити повноваження всього складу Чернівецької ТВК», - сказав доповідач.

За його словами, 9 лютого до ЦВК надійшло пояснення Чернівецької ТВК стосовно цих скарг за підписом заступника голови і деяких членів комісії.

Восьмого лютого надійшло звернення від іншої групи членів Чернівецької ТВК, які викладають своє бачення обставин діяльності нового складу виборчої комісії, який був сформований 29 січня.

Крім того, 11 лютого до ЦВК надійшло копії двох постанов, які були прийняті Чернівецькою ТВК. У них  вони визнають обраними депутатами наступних за списком партій «Рідне місто» та «Команда Михайлішина» кандидатів.

«Грунтувалися ці постанови на тому, що у реєстрації фактично було відмовлено цим 10 депутатам, які подали заяви, через те, що вони прострочили подачу заяв. Вони мали подати до 30 грудня. і в ТВК не знайшли фактів, які би доводили, що заяви були подані раніше. Хоча цей висновок спростовується тими документами, які є у ЦВК, а саме, копією журналу реєстрації цих заяв, самими заявами із відміткою голови ТВК про їх отримання саме 24 грудня, вчасно. Також доводиться і цілою низкою протоколів засідань, які проводилися у грудні про те, що ці заяви були отримані, вони розглядалися. Також численними заявами голови ТВК про те, що деякі члени комісії не з'являються на засідання для розгляду цих заяв», - зауважив Володимир Перепелюк.

Таким чином, є підстави для скасування цих постанов, як необгрунтованих. Також є підстави відмовити у тій частині скарги від 4 лютого, де посилаються на бездіяльність ТВК. Адже бездіяльності немає, бо засідання проводяться і є відповідні протоколи про це. Тому по скарзі скаржників пропонується відмовити у задоволенні.

«Далі пропонується скасувати відповідні постанови Чернівецької ТВК про реєстрацію інших за списками кандидатів. Крім того, за власної ініціативи у ЦВК є в межах контрольних повноважень можливість розглянути питання стосовно у тому числі і дострокового припинення повноважень. Оскільки прийняття подібних постанов є дійсно неодноразовим грубим порушенням виборчого законодавства. Тому пропонується прийняти рішення про дострокове припинення повноважень всього складу Чернівецької ТВК», - додав доповідач із цього питання. 

Він зазначив, що відповідно до пункту 6 частини першої статті 205 Кодексу, ЦВК мають повноваження здійснювати реєстрацію депутатів, якщо відповідне повноваження не реалізоване ТВК. «У наявності у ЦВК є належно завірені копії заяв від 24 грудня депутатів від названих партій, є нотаріально засвідчені копії перших і других сторінок паспортів громадян України. Тому є підстави, щоби на основі вказаних документів зареєструвати цих депутатів», - сказав член ЦВК.

Іншим пунктом ЦВК звернулася до поліції, зважаючи на те, що є ознаки перешкоджання громадянам України в реалізації їх виборчого права.

Доповідач зачитав, що обраними депутатами Чернівецької міської ради стають Василь Продан, Володимир Бешлей і Валерій Чинуш від партії «Рідне місто» та Віталій Михайлішин, Аліна Олевич,Сергій Козак, Валерій Найдиш, Анатолій Чесанов, Денис Тимофеєв і Антоніну Бабюк від партії «Команда Михайлішина».

Протягом двох днів політичні партії мають подати нові кандидатури членів ТВК. І голова вже новосформованої міської виборчої комісії на наступній сесії оголосить про реєстрацію названих депутатів.

Нагадаємо, на попередньому засіданні ТВК депутати від «Рідного міста» та «Команди Михайлішина» не набули чинного депутатського мандату.

Джерело: https://acc.cv.ua/ 

ЦВК розпустила комісію в Чернівцях та самостійно зареєструвала 10 депутатів міськради, - ОПОРА

 Центральна виборча комісія прийняла рішення про розпуск Чернівецької міської територіальної виборчої комісії, а також зареєструвала депутатами міськради 10 обраних кандидатів від партій “Рідне місто” та “Команда Михайлішина”, які досі не набули депутатських повноважень через попередні дії ТВК.

Центральна виборча комісія на своєму засіданні 12 лютого одноголосно 15 голосами прийняла рішення розпустити Чернівецьку міську ТВК, зареєструвати депутатами кандидатів, а також звернутися до поліції у зв'язку з перешкоджанням пасивному виборчому праву громадян бути обраними.

Так, були зареєстровані депутатами Чернівецької міської ради від партії “Рідне місто” Василь Продан, Валерій Чинуш, Володимир Бешлей та від партії “Команда Михайлішина” Віталій Михайлішин, Аліна Олевич, Сергій Козак, Валерій Найдиш, Анатолій Чесанов, Денис Тімофєєв, Антоніна Бабюк.

Ситуація із нереєстрацією Чернівецькою міською ТВК обраних кандидатів депутатами тривала вже кілька місяців. Так, до 30 грудня обрані кандидати мали подати до відповідної ТВК заяви про згоду набути депутатських повноважень. Попри  подані заяви попередній та щойно розпущений склад ТВК не бачили підстав для відповідної реєстрації. Через це Центральна виборча комісія вже розпускала склад Чернівецької міської ТВК в січні.

4 лютого партії “Рідне місто” та “Команда Михайлішина” надіслали чергові скарги до ЦВК на дії Чернівецької міської територіальної виборчої комісії, де просили визнати неправомірними дії Чернівецької міської ТВК, установити одноразове грубе порушення законодавства України цією комісією та достроково припинити повноваження всього її складу.

8 лютого та 9 лютого до ЦВК надійшли пояснення від двох різних груп членів Чернівецької міської ТВК щодо цих скарг, де вони викладали власне бачення обставин складу ТВК, який був сформований 29 січня.

А 11 лютого до ЦВК надійшли копії двох постанов Чернівецької міської ТВК №2 та №3 від 11.02.2021 про визнання осіб, обраних депутатами за виборчими списками партій “Рідне місто” та “Команда Михайлішина”, такими, які не набули депутатського мандату, та визнання обраними наступних за черговістю кандидатів. 

Як зазначив член Центральної виборчої комісії Володимир Перепелюк, який доповідав відповідне питання, члени Чернівецької міської ТВК не знайшли фактів, які би доводили, що заяви обраних кандидатів були подані раніше, хоча цей висновок спростовується документами, які є в наявності у ЦВК. А саме:

 • копія журналу заяв;

 • копії самих заяви, на яких є відмітка голови ТВК про отримання цих заяв саме 24 грудня;

 • копії низки протоколів засідань, які проводились у грудні, про те, що ці заяви були отримані, вони розглядалися;

 • численними заявами голови ТВК про те, що деякі члени комісії не з’являються на засіданні для розгляду цих заяв.

Тому Центральна виборча комісія прийняла рішення:

 • відмовити у задоволенні скарг від партій “Рідне місто” та “Команда Михайлішина”, оскільки вони спираються на бездіяльність міської ТВК, а прийняття постанов, хоч і неправомірних, не можна вважати бездіяльністю;

 • скасувати постанови №2 та №3 від 11.02.2021 Чернівецької міської ТВК як необгрунтовані;

 • достроково припинити склад всієї Чернівецької міської ТВК, оскільки такі дії є одноразовим грубим порушенням виборчого законодавства;

 • зареєструвати депутатами обраних кандидатів;

 • звернутись до поліції з огляду на ознаки перешкоджання громадянам у реалізації їхнього виборчого права;

 • повідомити партії про можливість подання нових кандидатур до складу Чернівецької міської ТВК до 18:00 14 лютого;

 • зобов’язати голову новосформованої Чернівецької міської ТВК оголосити на найближчому засіданні Чернівецької міської ради про реєстрацію відповідних депутатів.

За словами обласного координатора спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Чернівецькій області Богдана Старика, ситуація, що склалася в Чернівецькій міській ТВК не є новою. “Проблеми розпочалися ще під час прийняття виборчої документації від дільничних виборчих комісій після виборів 25 жовтня. Тоді на перерахунку опинилася рекордна кількість комісій - більше третини від загальної кількості. Процес прийняття документів, документування рішень та складання протоколів засідань вівся з помилками, що згодом і призвело до багатьох незрозумілостей. Через це Чернівці були одним із останніх міст, де відбулося повторне голосування за кандидатів на посаду міського голови - 29 листопада. Проблеми із кворумом в комісії також були постійними. Інколи причини були об'єктивними - багато із членів комісії хворіли на COVID-19, інколи ж причини відсутності членів ТВК на засіданнях встановити не вдавалося. Після встановлення остаточних результатів виборів до міської ради представники деяких політичних сил у перший же день написали заяви на згоду бути депутатами та подали їх до ТВК, інші ж - вирішили трохи зачекати. Власне кажучи, саме ці кандидати до сьогодні не були зареєстровані депутатами”, - зазначив він.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

1