У Чернівецькій області до поліції надійшло 13 звернень щодо порушення виборчого законодавства  у день виборів

У Чернівецькій області до поліції надійшло 13 звернень щодо порушення виборчого законодавства у день виборів

21.04.2019, 16:17

Станом на 15:00 до поліції зверталися 13 разів щодо порушень виборчого законодавства у день виборів. Складено один адміністративний протокол. Звернення стосувалися відсутності  людей у списках виборців та порушення правил ведення агітації.

 Як повідомляє ЧОО Комітет виборців, ДЕНЬ ВИБОРІВ 21 квітня 2019 року

1.Підготовче засідання. 

В Чернівецькій області всі виборчі дільниці відкрилися вчасноо 08.00, робота дільничних комісій проводиться із дотриманням законодавства У всіх ВД присутній кворум. Встановлений порядок проведення підготовчого засідання дотримано.

Випадків саботування проведення підготовчих засідань з боку певних членів ДВК не зафіксовано.

Офіційні спостерігачі до дільниць допущені. В сільській місцевості спостерігачів не багато. Так в 203 ТВО на деяких дільницях взагалі не має офіційних спостерігачів від кандидатів на пост Президента України.

2. Відкриття дільниць. 

У Чернівецькій області всі 565 виборчих дільниць вчасно розпочали роботу.

Черг на дільницях наразі не зафіксовано.

На початку голосування по чотирьох ТВО згідно з офіційним повідомленням ЦВК кількість виборців на початку голосування – 687123чол. (31 березня було 686811 чол.), кількість виборців, внесених до витягу списків для голосування за місцем перебування –17960чол. (31 березня було 17328 чол.)

3. Хід голосування. 

По всіх територіальних виборчих округах є факти прихованої агітації від головних кандидатів в Президенти України (наприклад «Головне не втратити країну» чи «Кінець епохи жадібності», «Зробимо їх разом» тощо).

На початку голосування в Чернівцях на виборчих дільницях зареєстровано від 2 – до 4 офіційних спостерігачів від кандидатів на пост Президента України. Практично не бачимо спостерігачів від політичних партій та громадських організацій.

ТВО 201 (явка на 11.00 – 12,47 % від загальної кількості виборців, збільшилась у порівнянні з першим туром)

Відомий в Чернівцях журналіст Василь Забродський знову порушуючи виборче законодавство оприлюднив через соц.мережі своє волевиявлення (сфотографований бюлетень із позначкою за конкретного кандидата).

ТВО 202 (явка на 11.00 – 10,42% від загальної кількості виборців)

ТВО 203 (явка на 11.00 – 8,5% від загальної кількості виборців, зменшилась у порівнянні з першим туром )  

ВД №259 (с. Подвірне, приміщення БК) виявлені непоодинокі випадки, коли виборцям видають бюлетені без паспортів. Після зауваження з боку офіційних спостерігачів від «Комітету виборців» така процедура була припинена. Хоча члени комісій говорять, що у них в селі так видають завжди. Офіційні спостерігачі від кандидатів, партій, громадських організацій відсутні. Є випадки, коли виборці не можуть знайти себе у списку виборців.

  1. ВД №254 (с. Мамалига, приміщення БК)була спроба видачі  виборчого бюлетеня на підставі пенсійного посвідчення. На дільниці офіційні є один спостерігач від В.Зеленського.

  2. ВД №249 (с. Костичани) була спроба видачі  виборчого бюлетеня на підставі пенсійного посвідчення. На дільниці офіційні спостерігачі від кандидатів відсутні.

ТВО №204 (явка на 11.00 – 12,34% від загальної кількості виборців, збільшилась у порівнянні з першим туром)  

ВД №409 (с. Данківці, приміщення БК) офіційні спостерігачі виявили на ВД опломбовану малу виборчу скриньку, але її не перевернули, як того вимагає виборче законодавство. Голова комісії говорить, що вони заклеїли отвір, щоб унеможливити вкидання бюлетенів.

 Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 За коментарями звертайтеся:

Тарас Прокоп, координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області

Марія Пащак, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області 

1