У Чернівецькій області до складу ДВК від Порошенка подали удвічі менше членів комісій, ніж від Зеленського

У Чернівецькій області до складу ДВК від Порошенка подали удвічі менше членів комісій, ніж від Зеленського

16.04.2019, 18:47

У 4 виборчих округах на Буковині ДВК сформовані в тому числі за поданням ОВК

 У всіх виборчих округах Чернівецької області не вистачило кандидатур поданих від кандидатів у Президенти для формування складу дільничних виборчих комісій. Подання інших членів здійснювали голови відповідних ОВК.

 У округах №201, 203 та 204 окружні комісії утворили ДВК в повному складі. Але в кожному окрузі подання кандидатів на членів ДВК не покривало потрібної кількості членів комісії, як це передбачено законом.  Тому подання здійснювали голови ОВК.

У 201 окрузі  кількість кандидатур у поданнях: Володимир Зеленський – 811, Петро Порошенко – 216, голова ОВК – 595 представників. 54 особи від кожного кандидата займають посади голів та секретарів дільничних комісій.

У 203 окрузі 653 кандидатури були подані головою ОВК. Від Володимира Зеленського – 954 кандидатури подано, а від Петра Порошенка – 393.  Керівні посади: від Володимира Зеленського  – 133, від Петра Порошенка – 134. Інформаційно-аналітична система «Вибори Президента України» не використовувалася.

У 204 окрузі кількість кандидатур у поданнях: від Володимира Зеленського – 1087, від Петра Порошенка – 523, від голови ОВК – 580 осіб.

Квоти на голів та секретарів: по 78 представників від кожного кандидата є головами, відповідно і по 78 осіб від кожного кандидата є секретарями.

У 202 окрузі сформовано 166 з 167 ДВК (станом на 12 годину 16 квітня). Кількість поданих кандидатур від ОВК – 469 представників. Від Володимира Зеленського – 1168, від Петра Порошенка – 719. Кількість керівних посад – 83 у кожного кандидата.

Згідно з ч. 8 ст. 85 Закону «Про вибори Президента України» окружна виборча комісія не пізніш як за п’ять днів до дня повторного голосування за поданням кандидатів на пост Президента України, які включені до виборчого бюлетеня для повторного голосування, формує новий склад дільничної виборчої комісії у кількості: 1) для великих дільниць – 16 осіб (по вісім осіб від кожного кандидата на пост Президента України, включеного до виборчого бюлетеня для повторного голосування); 2) для середніх дільниць – 14 осіб (по сім осіб від кожного кандидата на пост Президента України, включеного до виборчого бюлетеня для повторного голосування); 3) для малих дільниць – 12 осіб (по шість осіб від кожного кандидата на пост Президента України, включеного до виборчого бюлетеня для повторного голосування).

Відповідно до календарного плану 12 квітня був останній термін внесення до ОВК подань щодо кандидатур до складу ДВК.  У  разі, якщо кандидат на пост Президента України не використав можливість подати встановлену кількість кандидатур до складу відповідної дільничної виборчої комісії, згідно з ч. 12 ст. 85 цього ж Закону окружна виборча комісія формує склад дільничної виборчої комісії у кількості, визначеній частиною восьмою цієї статті, за поданням голови відповідної окружної виборчої комісії на підставі пропозицій членів окружної виборчої комісії.

Втім, подання кандидатур до ДВК є правом, а не обов’язком кандидата.

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРАпроводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 За коментарями звертайтеся:

Тарас Прокоп, координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області

 Марія Пащак,

комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області 

тел.: +380669091820

1


КОМЕНТАРІ (1)

Це ж яку ще хитрість чи підступність із недоукомплектованістю при  великій кількості холуїв задумала Порошня, аби на мілководді обіграти артиста Зе? Так він уже й сам відступив!

avatar

Мигай

16 квітня 2019 22:51