У Чернівецькій області зафіксували землетрус магнітудою 4,3 бали

У Чернівецькій області зафіксували землетрус магнітудою 4,3 бали

23.09.2021, 09:26

Удосвіта 23 вересня у Чернівецькій області зафіксували землетрус магнітудою 4,3 бали.

Про це свідчить сайт EMSC, який фіксує випадки землетрусів.

За даними реєстру, землетрус зафіксовано приблизно о 6.18 у 47-ми кілометрах від Чернівців та у п’яти кілометрах від міста Заліщики.


Водночас за даними німецького науково-дослідного центру геологічних наук (GFZ), землетрус магнітудою 4,3 бали стався неподалік села Нагоряни Чортківського району Тернопільської області. Землетрус стався рано на невеликій глибині – 10 км.

 
 
Ранковий землетрус, який сьогодні відчули мешканці Чернівецької області, за класифікацією належить до помірних.
 
Про це повідомляється на сайті Головного центру спеціального контролю.
 
У повідомленні йдеться, що джерело землетрусу знаходиться на території Тернопільської області, у районі міста Чортків, на глибині 6 км.

"За класифікацією землетрус відноситься до помірних, відчувається людьми всередині приміщення. Предмети, які висять, сильно коливаються. Картини зрушуються з місця. Відчутні коливання подібні з коливаннями, утвореними падінням тяжких предметів усередині будівлі", – йдеться в описі землетрусу фахівцями.

Також зазначається, що на території Тернопільської області фіксували землетруси у квітні 2020 року та в травні 2019 року із магнітудами 2,0.

 Землетрус, який трапився сьогодні вранці у Тернопільській області, відчули і жителі колишнього Заставнівського району на Буковині.

Як повідомили кореспондентці molbuk.ua жителі села Вікно, сьогодні о 06:18 їхні будинки почали відчутно трястись.

За словами мешканки села Наталії, спочатку вона побачила, як меблі у будинку тряслися. Тривало це все декілька секунд.

Мешканка сусіднього села Погорілівка Вікторія розповідає, що вранці прокинулася від того, що все навколо почало вібрувати.

"Я спочатку подумала, що це транспорт, що ремонтує дороги у нас. Потім вже зрозуміла, що ні. Говорила вже з іншими мешканцями села, то не всі це чули рано",- розповідає дівчина.

Що пишуть у мережі

Підземні поштовхи відчували сьогодні вранці й мешканці Івано-Франківщини (зокрема, у місті Городенка та навколишніх селах), а також на сусідній Хмельниччині. Зокрема, мешканці Дунаєвецького району повідомили кореспонденту molbuk.ua, що ранковий землетрус був відчутним і на цій території.

Повідомлення про потужні підземні поштовки масово з’являються в соцмережах. Ось що розповідають місцеві мешканці:

Труснуло добряче. В Городенці на Франківщині теж трясло

Сильно струснуло, і таке відчуття, що каток проїхав по вулиці. Нещодавно асфальтували нашу вулицю, то такі самі відчуття і такі коливання.
Хмельниччина, Чемеровецкий район, теж відчули.

Озерна приблизно 06:20 теж добряче відчутно

І в Бережанах було чутно

Івано-Франківськ 6:20

Підволочиськ,Тернопільська область, теж трясло.

В Кременці також трясло

У Рогатині теж трясло о 6.18

В Тернополі на Дружбі відчутно було. Прокинулась від цього. Але це на 5 поверсі, одноповерхові будівлі чи просто на вулиці, хто був, то не відчули

О 6:18 точно був! Чернівецька область

Щось рано о 6 годині було ліжко здригнулося.

Джерело: molbuk.ua

1