У Чернівцях може з'явитися школа імені Пауля Целана, Івана Миколайчука чи Петера Деманта

У Чернівцях може з'явитися школа імені Пауля Целана, Івана Миколайчука чи Петера Деманта

23.08.2013, 02:02

Уже протягом цього навчального року імена планують дати як мінімум 5-ти школам у нашому місті. Головне -- обрати для закладів імена постатей, які свого часу мали стосунок до нашого міста. Відтак, ними можуть стати не лише українці, а й зарубіжні визначні діячі, переконані в міському управлінні освіти. Імена цих людей пропонують додати до нумерації навчальних закладів Чернівців.

Час Новин Чернівці

Школи назвуть іменами відомих чернівчан
21 Сер.2013

Школи, гімназії та ліцеї Чернівців планують назвати іменами постатей, які прославили Чернівці в усьому світі. Протягом навчального року вже всі навчальні заклади називатимуть іменами відомих людей. Їх пропонують додати до нумерацій навчальних закладів.

- Наприкінці серпня має відбутися загальноміська конференція вчителів історії, де остаточно визначатимемося з тим, чиїми іменами називати школи, – розповів автор ідеї, керівник громадської організації ”Рідне місто”Сергій Осачук. – Процес найменування шкіл буде тривалим, але якісним. Ми вважаємо, що таке додаткове позначення навчальних закладів сприятиме поглибленому знайомству учнів з окремими постатями в історії Чернівців.

В управлінні освіти Чернівецької міської ради розповіли, що протягом 2013-2014 навчального року перейменують абсолютно всі школи в місті.

- У нас створена група, яка займається розробленням відповідного положення, – розповів заступник начальника управління освіти Чернівецької міської ради Георгій Олійник. – З першого вересня у школах прийматимуть рішення про те, чиє ім’я присвоїти навчальному закладу. А протягом навчального року вже всі школи у місті носитимуть імена відомих чернівчан.

Обрати для назви школи можна буде як історичну постать, так і людину, яка продовжує прославляти Чернівці у світі. Згодом у кожній школі встановлять меморіальну кімнату, присвячену постаті, ім’я якої носитиме навчальний заклад.

Джерело – Молодий Буковинець

1