У Чернівцях на Покрову почали відключати газові колонки в «хрущовках»: приватна компанія погрожує взяти в заручники цілі будинки

У Чернівцях на Покрову почали відключати газові колонки в «хрущовках»: приватна компанія погрожує взяти в заручники цілі будинки

15.10.2013, 16:11

Акцію з проникнення працівників ПАТ «Чернівцігаз» до квартир чернівчан призначили на 14 жовтня 2013 року. Згідно з повідомленнями, які у своїх поштових скриньках виявили  мешканці столиці Буковини, відключення газових проточних нагрівачів води (газових колонок) того дня мало відбутися у будинку № 8а по вул. Стасюка. Згідно з планами влади і приватної компанії без гарячої води мають залишитися 39 квартир!!!

Приватна компанія погрожує людям відключити від газопостачання весь будинок, якщо її представників добровільно не допустять у проблемні квартири. 

Яким чином громадяни мали би після відключення  нагрівати гарячу воду для власних потреб у папірці від ПАТ «Чернівцігаз» не йдеться.  Адже централізованого гарячого водопостачання у Чернівцях немає. А масове встановлення електричних бойлерів у «хрущовках» можуть не витримати старі електричні мережі.

Фахівці стверджують, що два владних проекти,  один - це заміна димовентиляційних каналів, інший - дотаційна програма зі встановлення електробойлерів, покликані нібито допомогти чернівчанам безболісно відбути відключення є нереальними. Насправді на мешканців «хрущовок» і старого фонду все одно чекають немалі витрати не лише на нові електроприлади, а й на різні довідки, дозволи і перевірки «Житловика», за що їм прийдеться платити із власної кишені. До того ж не всі можливі альтернативні варіанти вирішення проблеми влада  взяла до уваги.

Нагадаємо, що спробу відновити гаряче водопостачання у Чернівцях після депресивних 90-х, зробили ще у 2003 році. Тоді за ініціативи тодішнього голови Чернівецької ОДА Михайла Романіва навіть було розроблено спеціальний план. (Попри те, що колишнє обласне комунальне підприємство «Облтеплокомуненерго» на той вже було передане з обласної в міську комунальну власність). Тодішній міський голова Микола Федорук усіялко сприяв вирішенню цієї проблеми. І гарячу воду тоді справді подали. 

Проте дуже швидко з’ясувалося, що за час бездіяльності  системи труби гарячого водопостачання вийшли з ладу, а багато чернівчан вирішили цю проблему  - встановивши ті самі газові колонки чи електричні бойлери. Тому подавати гарячу воду централізовано технічно неможливо і економічно недоцільно. Замінити диряві як решето труби - надто дорого. 

Згодом міська влада навіть кілька разів проводила своєрідні поквартирні опитування чернівчан щодо цієї проблеми. Отримані результати засвідчили, що більшість городян вже проти відновлення централізованого гарячого водопостачання.

Натомість тема щодо необхідності відключення газових колонок ЗНОВУ гостро постала з приходом у ратушу нової команди.

Ще влітку 2013 року Чернівецька обласна організація Політичної Партії «УДАР Віталія Кличка» заявила, що за черговими реформами міської ради приховано бізнесовий інтерес заступника міськголови. У заяві йшлося про нібито персональну зацікавленість в цьому питанні тодішнього заступника міського голови Тимофєєва В.Т. «запропоновані проекти – це лише спосіб укріпити негласні зв’язки між ПАТ «Чернівцігаз» та виробничо-споживчим товариством «Житловик». Із перевірених джерел стало відомо, що власником останньої організації є син заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тимофєєва В.Т.  Тому можна припустити, що інтереси «Житловика» може лобіювати як міська рада, так і «Чернівцігаз», - йшлося у переданій УДАРом в ЗМІ заяві.

ПАТ «Чернівцігаз», нагадаємо,  ЗМІ не раз пов’язували з олігархом Дмитром Фірташем, так само як і нову владну команду в чернівецькій ратуші. Бо регіонал Тимофеєва з посади заступника пішов, але справа про  відключення колонок живе.

Ситуація у будинку № 8а по вул. Стасюка стала предметом обговорення серед небайдужих чернівчан. 

Щодо ситуації висловився депутат Чернівецької міської ради, один з лідерів опозиції Олексій Каспрук. «Все. Допокращувались((( Михайлiшин, який займається чим завгодно, окрiм господарства та комуналки мiста, довiв за декiлька рокiв ситуацiю в "хрущовках"до побутовоi катастрофи. У майже всiх(!) квартирах з колонками газовики вiдключать газ. Це тисячі квартир на проспектi Незалежності, Стасюка, Головнiй. Декiлька днiв спротив вiдключенням чинять мешканцi кiлькох будинкiв. Сьогоднi це Стасюка, 8а. Пора до вiдповiдi бездарних очильникiв!»

На закиди опозиції відреагував також депутат міської ради, але колишній і, як стверджує політолог Ігор Бабюк, можливий кандидат на майбутніх виборах – Чернівецького міського голови і Чернівецької міської ради Василь Забродський. За словами екс-депутата, «Насправді причина тільки одна. "Хрущовки" вичерпали свій ресурс. Їх вік вже понад 50-60 років. І сьогоднішнє відключення від газу тільки намагання зберегти людські життя. Адже експлуатація вентканалів вже може призвести до людських жертв. Вперше ця проблематика почала виникати ще за мого депутатства. І головна причина не в кількості сажі, чи іі відсутності. За час експлуатаціі структура матеріалів з яких будувались вказані вентканали БЕЗПОВОРОТНО змінилась. Їх вже неможливо використовувати, а необхідно "будувати" нові. Вартість такого "будівництва" невиправдано висока. Тому вже давно розглядаються плани по знесенню цілих кварталів "хрущовок" в Москві, Києві та інших містах. Але то вже інша тема».

Решта учасників обговорення мислили більш конкретно: І першу претензію висловили до працівників ЖРЕП № 14. «Читайте уважно:  1. "Згідно актів наданих ЖРЕП № 14" - це відколи у ЖРЕПі № 14 з’явилися фахівці, які можуть обслідувати вент канали???  2. Чому тільки газові колонки? 3. до п.Забродського - "І сьогоднішнє відключення від газу тільки намагання зберегти людські життя. Адже експлуатація вентканалів вже може призвести до людських жертв" - чому тільки газ??? А опаленння, з труб які ЖРЕПом латані перелатані - не є небезпекою? А відкриті люки - куди падають діти??? А відкриті електрощитові чи звисаючи електрокабеля в під’їздах???? - Тут ЖРЕП - чомусь не складає акти. І проблема навіть не в зношеності "хрущовок", а в тому що цим потрібно займатись професіоналам і реформувати цю сферу повністю. А у нас все через одне місце... Газ погано - переходимо на електрику, потекли труби - риємо у дворі колодязь, немає опаленя - є дрова і вогонь.... Одна розумна людина казала: "Щоб заробити великі гроші - треба спочатку створити проблему, а потім її вирішити".

Лунали також цілком конкретні, а не теоретичні претензії до роботи вже згаданих тут ПАТ «Чернівцігаз» та виробничо-споживчого товариства «Житловик».  

«Дымовентиляцию -  соответственно безопастность - должен обеспечить поставщик газа, также ремонт внутренних коммуникаций должен обеспечить ЖЕК (входит в тариф). А 14 ЖЕК, как всегда... не виноват...», - переконаний один чернівчанин.   «За вентканали вiдповiдають Михайлiшин з Тiмофеєвим, - відповіли йому інші. - Це робота новому прокурору Чернівецької області!!! Куди ділися гроші на ремонт вентеляційних каналів???»  «Ти ніколи не ходив у газ контору? Це "прєісподняя"! Вони ні за що не відповідають… Їм головне гроші,  а за виведення чадного газу відповідає така собі конторка "сажотрусів" на Садовій - теж нічого не роблять, а ремонт проводять за 50 грн. не встаючи з-за столу», - поділився інформацією ще один небайдужий.  «Конторка "сажотрусiв" належить Тiмофееву, який сам себе наймав та контролював», - додав інший учасник дискусії.  

 «Зараз влада починає "рєшать" проблему, яку потрібно  було починати вирiшувати ранiше, до відключення», - підвів попередні підсумки обговорення депутат Чернівецької міської ради Олексій Каспрук.

1


КОМЕНТАРІ (1)

Вот и началось и в нашем городе! Эта авантюра уже шагает по Украине!. Неуважаемая власть займитесь прочисткой вентиляционных каналов! И не придумывайте схем зарабатывания бабла на простых гражданах! Колонки как работали десятилетия, так и будут работать! ГОСПОДИ КОГДА выУЖЕ НАЖРЕТЕСЬ ЭТИХ ДЕНЕГ?!

avatar

Чернівчанин

15 жовтня 2013 16:02