У Гончарука вже хочуть, щоб буковинські прикарпатські громади повернули або відмовилися від коштів на соціально-економічний розвиток (ОНОВЛЕНО)

У Гончарука вже хочуть, щоб буковинські прикарпатські громади повернули або відмовилися від коштів на соціально-економічний розвиток (ОНОВЛЕНО)

11.09.2019, 11:04

Голови прикарпатських громад б’ють на сполох.

Державна казначейська служба України на виконання доручення Мінфіну звернулася до громад з проханням повернути кошти на соціально-економічний розвиток за рахунок коштів відповідної субвенції, перерахованої минулих місяців, пише Фіртка.

"На початку липня видано розпорядження Кабінету Міністрів про виділення коштів на соціально-економічний розвиток громад і, починаючи з серпня, ці кошти почали надходити на райони. Райони, згідно з розписом казначейства, розподілили їх на громади. Розпорядження Кабінету Міністрів - це підстава для органів місцевого самоврядування починати планувати витрачання цих коштів. Ці кошти вже у деякі громади надійшли  і громади почали виконувати роботи. Специфіка місцевих бюджетів така, що будь-який місцевий бюджет оплачує виконання робіт після його завершення, але підписує договір на початку робіт. У декого роботи вже зроблені, або підходять до завершення. І суть у тому, що казначейство на вказівку Мінфіну зараз хоче цей ресурс забрати з рахунків органів місцевого самоврядування.  Відтак, виконання робіт стане борговою ямою для місцевих бюджетів до кінця року, а можливо і на 2020 рік", - пояснив Фіртці виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук.

З огляду на це 11 вересня о 10:00 у 311 каб. Івано-Франківської міської ради відбудеться пресконференція міських голів Івано-Франківська і Рогатина – Руслана Марцінківа й Сергія Насалика та очільників Долинської і Брошнів-Осадської ОТГ – Володимира Гаразда і Назарія Іваніва, а також виконавчого директора Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрія Стефанчука. (Джерело: http://firtka.if.ua/)

Як стало відомо BukNews з джерела, якому ми довіряємо, у буковинських громад теж вимагають відмовитись від коштів. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки «довгобудів» з’явиться у Чернівецькій області після блокування виділення коштів субвенції на соціально-економічний розвиток?

Згодом цю інформацію підтвердили інші ЗМІ. 

Державна казначейська служба надіслала листи громадам на Буковині та Чернівецькій міській раді, аби відкликати субвенцію на соціально-економічний розвиток. У розпорядженні UA: Буковина є копія цих листів із посиланням на доручення Мінфіну. Знайти доручення у відкритому доступі нам не вдалось. У самому листі причину не вказують.

У Великокучурівській ОТГ за гроші субвенції ремонтують будинок культури. Громада вже перерахувала підряднику 750 тисяч гривень, до кінця року має сплатити таку ж суму.

Витрачати чи повертати? Понад 30 мільйонів гривень державної субвенції, яку мали спрямувати на півсотні соціальних об’єктів області, закликають не використовувати. Призупинити видатки місцевих бюджетів на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку просить Управління Державної казначейської служби України. Чи використовуватимуть кошти на капітальні ремонти шкіл та садочків об’єднаних громад та які об’єкти за ці гроші мали б відреставрувати в Чернівцях? - питає ТВА.

1