У Михайлішина заважають збирати підписи за вибори мера Чернівців

У Михайлішина заважають збирати підписи за вибори мера Чернівців

15.03.2012, 18:38

Міська влада Чернівців перешкоджає опозиційній діяльності партії ВО «Батьківщина»

 Заява Чернівецької міської  організації партії ВО «Батьківщина»

 Попри те, що стаття 39 Конституції України гарантує  право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи, демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, Чернівецька міська рада вишукує шляхи для обмеження цих прав громадянам в обласному центрі.

Чернівецька міська організація партії ВО «Батьківщина» у законний і звичний спосіб повідомила міськраду про намір встановити інформаційний намет на Цетральній площі міста. Згідно з чинним законодавством, орган самоврядування має взяти до уваги це повідомлення і в свою чергу повідомити про такий намір правоохоронні органи, прокуратуру, СБУ та місцеві органи виконавчої влади – з метою дотримання громадського порядку. Так і робилося досі – зокрема, і два тижні тому під час попереднього встановлення намету на термін з 2 по 12 березня 2012 року.

Намір продовжити розміщення інформаційного намету ВО «Батьківщина» з 15 по 23 березня несподівано наткнувся на «бюрократичні викрутаси» міськради. Цей орган місцевого самоврядування надав таку відповідь на повідомлення міської парторганізації ВО «Батьківщина»: «Ваше звернення про встановлення намету на Центральній площі міста, для вирішення по суті, скеровано до департаменту містобудівельного комплексу та будівельних відносин, в компетенції якого знаходяться вирішення питань щодо розміщення малої архітектурної форми».

Нагадуємо Чернівецькій міській раді про те, що міська організація партії ВО «Батьківщина» діє в рамках Конституції та чинного законодавства України. Зокрема, ст. 34 Конституції України, якою «кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань» та статті 12 Закону України "Про політичні партії в Укранії", яким «політичним партіям     гарантується    свобода опозиційної діяльності, у тому числі: можливість викладати публічно і  обстоювати  свою  позицію  з питань державного і суспільного життя».

Заявляємо, що місцевою владою вишукуються бюрократичні шляхи непрямої протидії публічній діяльності опозиційної політичної партії ВО «Батьківщина», серед яких – переадресація нашого звернення до голови міськради іншим департаментам.  Розцінюємо це як свідоме затягування часу і утискування конституційних прав громадян та об’єднань громадян.

Раніше ми повідомляли:

У Чернівцях збирають підписи під вимогою щодо призначення позачергових виборів Чернівецького міського голови

Як анонсував на своїй прес-конференції голова обласної організації партії ВО «Батьківщина» Іван Мунтян, ця політична сила розпочала збір підписів під зверенням до Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування з вимогою винести на голосування постанову щодо призначення позачергових виборів Чернівецького міського голови. Адже більшість Верховної Ради України досі так і не спромоглася ухвалити відповідне рішення. Уже сьогодні на Центральній площі Чернівців з’явився намет, у якому збирають підписи під відповідною вимогою до депутатів. Партійці ВО «Батьківщина» запрошують небайдужих долучитися до акції, адже , за словами Івана Мунтяна, «йдеться про абсолютну бездіяльність нинішньої влади»: «Оцінку тому, що відбувається сьогодні в місті та області, маємо дати всі ми разом».