У Новодністровську повторили «чернівецький сценарій»: у «Фронті Змін» кажуть, що Партія регіонів нищить самоврядування на Буковині

У Новодністровську повторили «чернівецький сценарій»: у «Фронті Змін» кажуть, що Партія регіонів нищить самоврядування на Буковині

20.09.2011, 22:28

У вівторок, 20 вересня, партія влади та її поплічники на сесії Новодністровської міської ради проголосували за дострокове припинення повноважень законно обраного міського голови Руслана Панчишина. З 30 депутатів за це рішення проголосував 21. Проти цього виступила фракція «Фронт Змін» у повному складі.

«Партія влади скопіювала сценарій скинення обраного городянами голови, який кілька місяців тому реалізували у Чернівцях, - прокоментував ситуацію голова Чернівецької територіальної організації партії «Фронт Змін» Максим Бурбак. – Фактично, ми можемо говорити про скасування самоврядування як такого, адже тепер влада через підконтрольних депутатів може позбавлятися від будь-якого неугодного їй, хай і обраного народом керівника».

За словами Максима Бурбака, ситуація у Новодністровську ускладнена ще й тим, що під тиском депутатської більшості минулої сесії подала у відставку секретар міської ради.

Поспішне рішення міських депутатів, зазначив голова Буковинського «Фронту Змін», викликане тим, що в місті розпочався процес ініціювання референдуму про недовіру міській раді. «Городян обурює колотнеча, яку творять в місті депутати від влади та їхні сателіти, усунуті Русланом Панчишиним із посад у міськвиконкомі. Підтримуючи міського голову, мешканці розпочали процедуру референдуму про недовіру раді. Злякавшись такого сценарію, Партія регіонів, яка не має реальної підтримки в місті, натиснула на своїх сателітів і таки знайшла дві третини голосів, яких не було на попередній сесії, щоб усунути законно обраного мера».

Руслан Панчишин обраний міським головою Новодністровська від політичної партії «Фронт Змін» на останніх місцевих виборах 31 жовтня минулого року. За нього віддали голоси 26% виборців, які взяли участь у голосуванні. Населення міста становить 10,4 тис. осіб.

У середу, 21 вересня о 12.00 відбудеться прес-конференція Руслана Панчишина (офіс Чернівецької обласної організації політичної «Фронту Змін», вул.Суворова, 2б).

Тим часом прес-служба Чернівецької ОДА поширила свій коментар з приводу подій у Новодністровську. Сьогодні сесія Новодністровської міської ради 21 голосом з 30 достроково припинила повноваження Новодністровського міського голови Руслана Панчишина у зв’язку з неодноразовими порушеннями ним законів України “Про місцеве самоврядування в Україні” та “Про службу в органах місцевого самоврядування”, недотриманням бюджетної дисципліни, перевищеннями службових повноважень, перебранням на себе функцій міської ради. Розгляд сесією питання щодо дострокового припинення повноважень Новодністровського міського голови відбувся у повній відповідності до вимог Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, що визнав і Руслан Панчишин, який вів сесію та взяв участь у голосуванні.

“Практично за весь період з часу обрання міського голови Руслан Панчишин і міські депутати не могли знайти спільної мови, що негативно відображалося на соціально-економічному розвитку Новодністровська, спричинило невиконання надходжень до бюджету, – прокоментував сьогоднішнє рішення Новодністровської міської ради перший заступник голови обласної державної адміністрації Георгій Галиць. – Голова обласної державної адміністрації Михайло Папієв неодноразово закликав колишнього міського голову Руслана Панчишина та депутатів діяти в межах своїх повноважень, не порушувати чинне законодавство, виконувати обіцянки, дані виборцям, однак ці заклики не були почуті – Руслан Панчишин поставив власні політичні амбіції вище інтересів громади”. Георгій Галиць зауважив, що результати голосування свідчать про те, “що проголосували не лише ініціатори відставки Руслана Панчишина, а кваліфікована депутатська більшість. Це дає підстави говорити про те, що дострокове припинення повноважень новодністровського міського голови – рішення всього депутатського корпусу Новодністровської міської ради, прийняте, незважаючи на спроби старших колег пана Панчишина з обласної організації “Фронту змін” натиснути на місцевих депутатів”.