У Онуфрія з московської церкви кажуть, що Чернівецька ОДА незаконно перереєструвала 11 статутів релігійних громад 'УПЦ' на ПЦУ

У Онуфрія з московської церкви кажуть, що Чернівецька ОДА незаконно перереєструвала 11 статутів релігійних громад "УПЦ" на ПЦУ

20.06.2019, 10:07

19 червня 2019 року з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі відбулося зібрання представників єпархіальних юридичних відділів Української Православної Церкви. Про це повідомляє Синодальний юридичний відділ УПЦ.

З вступним словом до учасників зібрання звернувся Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, який привітав присутніх з пройдешніми святами та побажав, щоб благодать Святого Духа завжди укріпляла в трудах.

У своїй промові митрополит Антоній зазначив, що хоча з минулої зустрічі й відбулися зміни у суспільній площині, проте «незмінним залишається агресія по відношенню до духовенства та віруючих нашої Церкви, погрози, рейдерство, підпали, крадіжки та навіть акти вандалізму».

«Показовим є те, що ми фіксуємо більше 80-ти рейдерських захоплень наших храмів, ще більшу кількість порушень прав віруючих та духовенства, але належного захисту порушених прав не отримуємо», — сказав владика.

Окрему увагу Керуючий справами УПЦ звернув на масові перереєстрації статутів парафій Обласними Державними Адміністраціями, не внесення відомостей про кримінальні правопорушення в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідними посадовими особами, маніпуляції на місцях щодо членства у релігійній громаді, бездіяльність поліції та підтримка рейдерів місцевою владою.

Митрополит Антоній назвав кількість незаконних перереєстрацій чиновниками державних обласних адміністрацій статутів релігійних громад УПЦ на «ПЦУ»: «Зокрема зафіксовано у: Волинській області – 67, Рівненській області – 48, Чернівецькій області – 11, Житомирській області – 15, Хмельницькій області – 42, Тернопільській області – 27, Вінницькій області – 2, Івано-Франківській області – 2, Закарпатській область – 5, Полтавській області – 1, Кіровоградській область – 1, Київській області – 1. Загалом кількість незаконних перереєстрацій стосується  222-х релігійних громад УПЦ».

«Незважаючи на такі складні умови, — підкреслив ієрарх УПЦ, — потрібно ще більш активізуватися, об’єднатися та сприяти один одному в наданні достовірної інформації, задля подальшої плідної праці по захисту порушених прав віруючих громадян та їх релігійних громад».

Насамкінець митрополит Антоній окреслив головний напрямок діяльності єпархіальних юридичних відділів – захист порушених прав.

«У цьому напрямку і бажаю Вам кріпості, сил та натхнення трудитись на благо нашої Святої Церкви», — сказав він.

Зібрання відбулось під керівництвом голови Юридичного відділу УПЦ протоієрея Олександра Бахова. Під час зустрічі було обговорено ряд питань що стосуються правового забезпечення діяльності релігійних організацій, останніх змін законодавства України в сфері свободи совісті та віросповідання, незаконних перереєстрацій статутів релігійних громад УПЦ тощо.

Було надано практичні рекомендації щодо проведення фіксації порушень та захисту прав віруючих та установ УПЦ. Завершуючи зібрання юристів єпархіальних управлінь Голова Юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов подякував присутнім за активну участь та обговорення насущних питань.

Він також нагадав присутнім, що про випадки порушення прав єпископату, духовенства, мирян та установ Української Православної Церкви (перешкоджання у звершенні богослужінь, захоплення храмів, вчинення провокацій та тиску, погрози тощо) необхідно невідкладно повідомляти у Юридичний відділ Української Православної Церкви.

Джерело: https://law.church.ua/

Фото з особистої сторінки у фейсбук митрополита Антонія

ДОВІДКОВО:

Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження за позовом Української православної церкви Московського патріархату щодо незаконності державної реєстрації Православної церкви України.

Про це в середу, 18 червня, повідомив синодальний юридичний відділ УПЦ МП.

Згідно з повідомленням, позов поданий щодо Міністерства культури і державного реєстратора - КП "Центр правової допомоги та реєстрації".

"Рішення державного реєстратора про проведення державної реєстрації створення юридичної особи із найменуванням "Київська Митрополія Української Православної Церкви (Православної Церкви України)" та відповідний запис у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань має бути скасовано судом", - вважають в УПЦ МП.

Крім того, зазначається, що Київська митрополія УПЦ МП готується до участі в розгляді адміністративної справи.

15 грудня 2018 року українські церкви об’єдналися у єдину Православну церкву України, її очолив митрополит Епіфаній. Представники Російської православної церкви (УПЦ МП) переважно відмовилися визнати її, але окремі парафії переходять у ПЦУ.

5 січня 2019 року у Стамбулі підписали томос про автокефалію української церкви – і 6 січня патріарх Варфоломій передав його митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

30 січня "Центр правової допомоги та реєстрації" зареєстрував релігійний центр ПЦУ як юридичну особу із найменуванням "Київська Митрополія Української Православної Церкви (Православної Церкви України)".

1