У п'ятірці найбагатших депутатів міської ради представники партій 'Рідне місто', 'Єдина Альтернатива', 'Пропозиція', 'Європейська солідарність' та 'Слуга народу'

У п'ятірці найбагатших депутатів міської ради представники партій "Рідне місто", "Єдина Альтернатива", "Пропозиція", "Європейська солідарність" та "Слуга народу"

05.04.2021, 16:17

Депутати Чернівецької міської ради оприлюднили декларації про доходи за минулий рік. Частина обранців має мільйони збережень в іноземних валютах, дехто — задекларував криптовалюту, вартістю в десятки тисяч гривень. Суспільне проаналізувало декларації понад 40 обранців та виокремило десятьох найбагатших, відповідно до збережень та доходів. До уваги не брали власність членів родини.

Найбагатшим депутатом чинного скликання є екссекретар міськради, представник партії "Рідне місто" Василь Продан. Торік він заробив понад п'ять мільйонів гривень від продажу нерухомості та майже 200 тисяч — за роботу в міській раді. Продан задекларував 709 тисяч доларів, 390 тисяч євро та 10 мільйонів гривень збережень.

У п'ятірці найбагатших обранців також директор приватної фірми Сергій Гринюк ("Єдина Альтернатива"), підприємець Михайло Шкурей ("Пропозиція"), забудовник Ромео Скрипа ("Європейська солідарність") та власник двох фірм Олексій Просяний ("Слуга народу").

Водночас Сергій Гринюк не має власного авто. А Олексій Просяний не має ні автівки, ні житла.

Минулого року забудовник Ромео Скрипа позичив своєму батькові 16 мільйонів гривень.

May be an image of 6 людей та текст «олексй просянии дох.д понад 5 ΛΗ pH валерй найдиш дохд грн 25тис тис ?? 107 тис $ 0 тис E 3 1 500 тис ?? денис тимофеев дожд понад млн pH 249 тис $ 5 тис € 900 тис ?? 90 тис віталіи другановський дохд понад 270 тис pH 0 47 тис € $ 907 тис ?? віталй михайлшин дохд понад 90 тис pH 70 тис $ 40 тис € 1,9 млн ?? михайло яринич дохд понад 940 ис грн 34 тис $ 0 E 2 млн 45 тис $ 9 тис €»

700 тисяч доларів та криптовалюта: що задекларували десять найбагатших депутатів міськради Чернівців

 Депутат від "Команди Михайлішина" Валерій Найдиш торік не мав доходів, втім має збереження готівкою у 500 тисяч гривень, 250 тисяч доларів та 50 тисяч євро.

Ще один депутат від партії Денис Тимофєєв задекларував криптовалюту та майнінгові ферми. Вартість ферм складає понад 750 тисяч гривень.

Депутат від "Слуги народу" Віталій Другановський, який на виборах балотувався на міського голову, задекларував 250 тисяч гривень доходу, половина якого — зарплата в штабі партії. Другановський не має власного житла, задекларував три автомобілі.

Депутат фракції "Команда Михайлішина" Віталій Михайлішин торік заробив майже мільйон гривень у приватній фірмі, де є директором. Також підприємництвом займається його дружина.

Десятий у списку найбагатших депутатів Чернівців — депутат від "Народного контролю" Михайло Яринич. Він не має власного житла та машини, зберігає 45 тисяч доларів, мільйон гривень та дев'ять тисяч євро. 

May be an image of 4 людини та текст «Bacилb npoAaH Aox.A noHaA 5,1 mлH pH ceprй rpиHюK 3 2 Aox.A noHaA 3,4 ΜΠΗ pH mиxaйлo wKypeй 1 Aox.A noHaA 2 mлH pH POMEO cKpиna 2 2 AoxA noHaA 3,2 mлH pH 3 6 2 10 mлH 709 Tиc 390 Tиc ?? $ 2 1 1,6 mлH 507 Tиc 285 Tиc ?? $ € 2,3 mлH ?? 64 Tиc $ 138 Tиc € 278 Tиc 273 Tиc 15 Tиc ?? $ € eBponeйcbKa»

Найбагатші депутати міської ради Чернівців

Водночас двоє депутатів задекларували менш як 100 тисяч гривень доходів та збережень за рік. Це Степан Руденко від "Пропозиції" та секретарка міськради, депутатка від "Єдиної Альтернативи" Марина Кирилюк.

Руденко за рік отримав понад 26 тисяч гривень допомоги від центру зайнятості. Збереження мають його батьки.

Кирилюк на посаді директорки Західної маркетингової компанії задекларувала 26 тисяч гривень зарплати за рік. Також вона має 43 тисячі гривень збережень.

За її словами, заробіток знизився через карантин.

Про це Кирилюк сказала у коментарі Суспільному.

Основний прибуток компанії — це послуги таємного покупця. Оскільки у 2020 році почалася пандемія, а ресторани та магазини закривали на карантин, замовників майже не було.

"Прибуток компанії знизився на понад 90%. Довелося звільнити майже всіх працівників та зменшити витрати", — каже Кирилюк.

За її словами, були місяці, коли заробляла приблизно 600 гривень. Відтак жила коштом заощаджень — за рік вони скоротилися в чотири рази.

Джерело: https://suspilne.media/119695-na-bukovini-zafiksuvali-britanskij-stam-koronavirusu-so-ce-oznacae/ та 

https://suspilne.media/119613-biznes-zanepav-sekretarka-miskradi-cernivciv-rozpovila-comu-za-minulij-rik-zarobila-26-tis-grn/

1