У справі Ростислава Білика щодо ймовірного підкупу виборців оголосили перерву - ОПОРА

У справі Ростислава Білика щодо ймовірного підкупу виборців оголосили перерву - ОПОРА

25.06.2019, 18:33

25 червня у Першотравневому районному суді міста Чернівці мало відбутися судове засідання у справі Ростислава Білика щодо підкупу виборців на місцевих виборах 2015 року. Розгляд перенесли, оскільки обвинувачений попросив надати йому можливість найняти нового адвоката

Як повідомив присутній на засіданні омбудсмен Громадянської мережі ОПОРА Василь Купіна, Ростислав Білик клопотав про оголошення перерви у розгляді цієї справи. Час йому потрібен для того, аби залучити до її розгляду нового захисника. З попереднім адвокатом обвинувачений розірвав договір.

Суд роз’яснив Ростиславу Білику, що у випадку, якщо протягом визначеного терміну (трьох днів) він не обере іншого захисника, то суд доручить Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області призначити захисника для здійснення захисту.

Суд на місці ухвалив: задовольнити клопотання Білика оголосити у справі перерву для надання йому можливості залучити до участі у справі іншого адвоката. Дата наступного судового засідання буде визначена пізніше. 

Нагадаємо, що попереднє судове засідання мало відбутися 14 червня, однак його перенесли, оскільки до суду не з’явився захисник Ростислава Білика.

За коментарями звертайтеся:

Тарас Прокоп, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Чернівецькій області

Ярина Боринець, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області

 Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

1