У Ставчанській ОТГ формують опорну школу з філією в іншому селі громади

У Ставчанській ОТГ формують опорну школу з філією в іншому селі громади

13.02.2020, 17:30

У Ставчанській ОТГ завершують формування опорної школи та роблять ремонт у приміщенні майбутнього ЦНАП. Про це дізнались радники Чернівецького офісу Програми «U-LEAD з Європою» під час візиту в громаду.

Говорячи про сферу освіти, то показник фактичної наповнюваності класів в громаді складає 16,8 учнів. Проте є дисбаланс між навчальними закладами. Якщо в Ставчанській ЗНЗ показник наповнюваності 21,6 учнів на 1 клас, то в Малятинській школі цей показник становить всього 10,9. Відповідно, вартість навчання 1 учня в рік в цих навчальних закладах суттєво різниться і становить 19,6 та 26,3 тис. грн.

 «Для більш ефективного та збалансованого використання коштів варто створити опорний навчальний заклад, що окрім цього, дозволить залучити додаткові кошти з держбюджету на покращення якості освітніх послуг», - зазначив Дмитро Прокопець, радник з місцевих фінансів та управління Чернівецького офісу Програми U-LEAD.

Як розповів голова громади Іван Тодорович, цього тижня вже запланована сесія ради, де прийматимуть рішення про формування в селі Ставчани опорного закладу, а в селі Малятинці буде філія, але без пониження існуючого ступеню. З фахівцями регіонального офісу обговорили подальше фінансування сфери освіти, оскільки цього року освітньої субвенції був залишок близько 2 млн грн, проте відбувається поступове скорочення додаткової дотації органам місцевого самоврядування, тож це варто враховувати в управлінні освітньою мережею.

Також Ставчанська ОТГ стала учасником 4 раунду з покращення якості надання адмінпослуг від Програми U-LEAD, тож вже зараз ведуться активні роботи з підготовки приміщення майбутнього ЦНАП. 

Програма «U-LEAD з Європою» підтримує децентралізацію та регіональну політику в Україні, реалізується за участі ряду донорів та спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

 

Andrii Kuchuran

1