В.о. голови Чернівецької ОДА Михайло Павлюк вийшов до мітингувальників, які протестували проти переведення парафій УПЦ Московського Патріархату до Православної Церкви України (ОНОВЛЕНО о 15.32)

В.о. голови Чернівецької ОДА Михайло Павлюк вийшов до мітингувальників, які протестували проти переведення парафій УПЦ Московського Патріархату до Православної Церкви України (ОНОВЛЕНО о 15.32)

23.05.2019, 13:44

В Чернівецько-Буковинській єпархії відбувся загальноєпархіальний хресний хід та молитовне стояння на захист прав православних буковинців та проти примусового переведення парафій Української Православної Церкви Московського Патріархату до Православної Церкви України. Результатом бесіди чиновника з ієрархами та духовенством єпархії стало оформлене звернення та обіцянка М. Павлюка створити робочу групу по вивченню і виправленню кофліктних ситуацій.

Кілька сот буковинців пройшли молитовною ходою від Кафедрального собору Чернівці до місцевої обласної державної адміністрації. Хресну ходу очолив митрополит Чернівецький та Буковинський Мелетій, єпископ Банченський Лонгин та духовенство єпархії.

Починаючи з 8:30 прес-служба Чернівецько-Буковинської єпархії вела пряму трансляцію на своїй офіційній сторінці у фейсбук.

Після того, як хресний хід зупинився перед стінами установи, митрополит Мелетій звернувся до пастви зі словом, у якому озвучив вимоги, з якими віруючі УПЦ звертаються до можновладців.

Після чого ієрархи та духовенство храмів, які захопили чи навколо яких існують конфлікти, пішли на зустріч з в.о. голови Чернівецької ОДА Михайлом Павлюком.

Орієнтовно о 12-й ієрархи та духовенство УПЦ разом з в.о. голови ОДА М. Павлюком вийшли до віруючих буковинців.

Перед цим секретар єпархії повідомив, що надійшла інформація про замінування установи. У Чернівцях невідомий з таксофону об 11:20 на спецлінію «102»  повідомив про те, що біля приміщенні обласної державної адміністрації знаходиться вибухівка. Про це повідомляє прес-служба патрульної поліції Чернівецької області. На місце події одразу направились слідчо-оперативні групи ГУНП та Шевченківського відділення поліції, оперативники ГУНП, вибухотехніки, кінологи, нацгвардія.

З приміщення було евакуйовано всіх працівників. У цей час поблизу приміщення ОДА проходила хресна хода Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ. Проте віруючі розходитися не забажали. Людей також було евакуйовано на безпечну відстань. Проведеним оглядом місця події можливої вибухівки у приміщенні та на прилеглій території виявлено не було.

Тож, першим до присутніх звернувся митрополит Мелетій, який повідомив, що хоча дискусія й була складною, гострою, проте «здається, спільний знаменник змогли знайти».

«Михайло Вікторович побачив, що рішення щодо парафій не до кінця були пророблені і запевнив, що ситуація буде виправлятися, — розповів владика. — Буде проводитися певна робота у цьому напрямку. Думаю, що словам губернатора можна вірити. Його щирість є запорукою того, що можна сподіватися на заспокоєння ситуації в релігійному житті в регіоні».

Керуючий єпархією подякував в.о. голови Чернівецької ОДА за розмову і висловив сподівання, що її результатом буде зміна тієї ситуації, яка склалася в церковному житті останнім часом.

Михайло Павлюк привітав присутніх словами «Христос Воскрес!». «В мене не було мети вас образити чи принизити, — сказав він і продовжив, — я хочу почути вас і, як християнин, якщо я когось образив, кажу — простіть мене».

«Ми не трактуємо закони в ОДА – ми забезпечуємо їх виконання», - сказав Михайло Павлюк.  Окрім того чиновник заявив, що прислуховується до всіх, і знає й іншу думку по даному питанню. "Сьогодні вас є значна кількість, я ставлюсь до кожного з вас із повагою. І прошу вас ставитись із повагою до держави Україна, до Законів України! Сьогодні розмова була нелегкою, але ми почули одне одного." Після цих слів Михайла Павлюка люди почали кричати: "Ганьба!"

Михайло Павлюк на це відповів: "Ви кричите "Ганьба!" громадянину України, який працює тут задля збереження Закону, давайте кричати сепаратистам на Сході,які забирають життя наших співгромадян, давайте Путіну скажемо: Ганьба!»

М. Павлюк розповів, що за результатом бесіди було оформлено звернення, буде посилена робоча група і усі конфліктні ситуації будуть детально розглянуті. 

Виконуючий обов'язки голови Чернівецької обласної державної адміністрації Михайло Павлюк прокоментував релігійний скандал, щор стався минулого тижня на Буковині.

За його словами, діалог із священнослужителями вже відбувся і було досягнуто деяких домовленостей. Зокрема, буде створена ще одна робоча група, котра займатиметься урегулюванням конфлікту між громадянами різних конфесій. На цей час така група вже існує, але до неї входить менше людей.

"Сьогодні я також почув багато думок щодо того, як не допустити подальших конфліктів серед громадян. З свого боку я готовий і надалі виконувати свої обов’язки, завдання від центральної влади, а ще більше звертати увагу на звернення простих громадян", - повідомив він. 

Також Михайло Вікторович повідомив, що священнослужителі Чернівецької області підготували звернення до спеціального відділу адміністрації Президента України. На їхню думку, відбулись грубі порушення позиції вірян УПЦ МП і цю проблему потрібно вирішити. Також у звернені йдеться про те, щоб не допустити до підпису подібні розпорядження про законність переходу. 

Сам Павлюк вважає, що перехід був законним, адже за нього проголосувала більшість вірян. Він наголосив, що не може ігнорувати думку більшості, потрібно спілкуватись з усіма громадянами. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернівцях священики ПЦУ пікетували адвокатську контору, яка захищає інтереси УПЦ МП у суді

Водночас, у Чернівцях група вірян УПЦ Московського патріархату напала на голову Заставнівської районної державної адміністрації Юрія Кітаря. Про це посадовець повідомив у коментарі кореспонденту molbuk.ua. За його словами, це сталося сьогодні під час молитовного стояння, яке парафіяни УПЦ МП проводили під приміщенням Чернівецької обласної державної адміністрації.

"Я заходив до Михайла Вікторовича (Павлюка, - авт.), щоб обговорити деякі питання, які пов’язані з соціально-економічним розвитком району. Потім я вийшов на вулицю. І мені було неприємно бачити написи, що "Кітар розколов церкву". Це - брехня. Я побачив парафіян зі свого села. Йшов собі додому, і раптом чую за спиною: "Ловіть! Ловіть!". Вони оточили мене. Намагалися штовхати мене, але поліція відсікла людей. Однак на мене вилили воду", – повідомив Кітар, додавши, що має впевненість, що це зробили прихожани церкви села Товтри Заставнівського району.

Посадовець додав, що планує подавати заяву до правоохоронних органів у зв’язку з цим інцидентом. "Я не давав приводу. Я не є причиною всього того, що відбувається. Я дію в межах закону і відповідних правових документів, не більше. Я не організовую, не ініціюю... Я не беру участь у жодній групі по дестабілізації, по зіштовхненню людей. Навпаки – я на теренах Заставнівського району був ініціатором групи по врегулюванню цих релігійних конфліктів", – додав Юрій Кітар.

Сайт https://cn.oblast.online/ нагадує, що причиною цього зібрання стало протистояння, яке виникло між парафіянами УПЦ МП і ПЦА в селі Товтри. Яблуком розбрату став православний храм на який претендують обидві громади. Крім того, громада ПЦУ села Добринівці була зареєстрована в Обласній Адміністрації і це рішення єпархією УПЦ МП оцінюється, як незаконне. З цього приводу юристи єпархії вже звернулися до суду.

У ході діалогу між облрадою та священнослужителями УПЦ МП було вирішено про закінчення молитовних стоянь перед Чернівецькою облдержадміністрацією.

Про це у коментарі кореспонденту molbuk.ua повідомив в.о. Чернівецької обласної державної адміністрації Михайло Павлюк. "Сьогодні представники релігійної громади села Товтри пообіцяли мені, що вони завершують своє молитовне стояння, повертаються до своєї робити, до своїх домівок. Також ми домовились, що і надалі будемо сприяти гармонізації та мирному співіснуванню різних конфесій, адже це не міф, а об’єктивна реальність нашого регіону. У Чернівецькій області завжди були умови для міжетнічного та міжконфесійного спілкування і я ціную це, адже це здобуток цілих поколінь буковинців. Ми повинні зробити все, аби підтримувати такий лад, а не губити" - сказав він.

 Частково використано матеріали http://news.church.ua/https://molbuk.ua/https://acc.cv.ua/

1