Викладачі  інформатики та програмування Чернівецької області обговорили проблеми викладання комп’ютерних дисциплін

Викладачі інформатики та програмування Чернівецької області обговорили проблеми викладання комп’ютерних дисциплін

06.11.2013, 12:30

На базі Чернівецького медичного коледжу Буковинського державного медичного університету відбулося засідання методичного об’єднання викладачів інформатики та програмування  ВНЗ І - ІІ рівнів акредитації Чернівецької області. Про це BukNews повідомила керівник методичного об’єднання викладачів інформатики та програмування Наталія Голик. Засідання відбулося в жовтні з метою впровадження в практику роботи викладачів інформатики та програмування інноваційних педагогічних технологій, спільної розробки, апробації та впровадження  новітніх освітніх технологій та систем, поліпшення організації методичної роботи у вищих навчальних закладах області. 

Основними завданнями методичного об’єднання є розвиток професійної компетентності кожного педагога, формування в нього вмінь не лише сприймати інновації, а й творчо їх реалізувати в практичній діяльності. Основними напрямками роботи методичного об’єднання викладачів інформатики та програмування є:

-        вивчення та провадження інноваційного педагогічного досвіду викладання інформатики та комп’ютерних дисциплін; надання студентам ґрунтовних, фундаментальних знань з програмування та новітніх інформаційних технологій, пов'язаних з вивченням комп'ютерної техніки та сучасного програмного забезпечення; 

-       забезпечення своєчасного вивчення нормативних документів, виконання нормативних вимог до навчання, виховання студентів в навчальних закладах області;

-       підготовка та розгляд пропозицій щодо вдосконалення навчальних планів, робочих програм, засобів діагностики фахової підготовки студентів, змісту лекцій, лабораторних робіт, практичних занять, семінарів;

-       впровадження кращого досвіду роботи, розробка спільних навчально-методичних комплексів;

-       створення системи аналізу проблем, що виникають в роботі викладача та шляхів їх розв’язання;

-       розвиток творчих здібностей студентів, підготовка до участі в олімпіадах, конкурсах, семінарах та наукових конференціях, інтелектуальних іграх;

-       проведення заходів, спрямованих на розвиток творчого потенціалу педагогів, вивчення, впровадження, узагальнення їх педагогічного досвіду.

У першому засіданні взяли участь 22 викладачі із 19 навчальних закладів Чернівецької області.  Всіх присутніх привітав та побажав плідної роботи директор Чернівецького медичного коледжу Буковинського державного медичного університету Олександр Федорович Кулик.

 Присутні затвердили план роботи   методичного об’єднання викладачів інформатики та програмування  на 2013/2014 навчальний рік.

Керівник методичного об’єднання викладач спецдисциплін Державного вищого навчального закладу «Чернівецький політехнічний коледж» Н.В.Голик надала інформацію щодо можливості участі  студентів та викладачів навчальних закладів області у міжнародному чемпіонаті комп’ютерних талантів «Золотий байт»,  щорічному конкурсі «Вчитель – новатор», який проводить компанія «Майкрософт Україна» за сприяння Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України, конкурсі «ІТ-планета», конкурсі з Веб-дизайну, Всеукраїнській олімпіадіз   інформатики та комп’ютерної техніки. Викладач інформатики та комп’ютерної техніки Чернівецького кооперативного економіко-правового коледжу поділилась досвідом участі у такого типу конкурсах та змаганнях.

Викладач Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В. Ю. Шкрібляка В.І.Малиш виступив із доповіддю про правила безпечного використання комп’ютерної техніки та основні фактори, які можуть негативно вплинути на здоров’я будь-якого користувача персонального комп’ютера.

У планах викладачів методичного об’єднання – ще кілька засідань протягом навчального року.

 Планується вивчення та впровадження кращого досвіду роботи викладачів інформатики та програмування області, обговорення інноваційних технологій до викладання комп’ютерних дисциплін, впровадження в навчальний процес засобів on-line–навчання , on-line-бібліотек, архівних репозиторіїв,  проведення ІІ (обласного) етапу VІІІ Всеукраїнської олімпіади з інформатики та комп’ютерної техніки серед студентів ВНЗ І - ІІ рівнів акредитації, обговорення інноваційних підходів до викладання комп’ютерних дисциплін з метою активізації навчально–пізнавальної діяльності, розвитку та реалізації здібностей студентів, демонстрація конкурсних робіт студентів Державного вищого навчального закладу "Чернівецький політехнічний коледж", представлених для участі у Всеукраїнських та міжнародних конкурсах та багато інших цікавих тем.

Керівник методичного об’єднання викладачів інформатики та програмування   Голик Наталія Василівна (викладач-методист ДВНЗ "Чернівецький політехнічний коледж")

1