Вистава для всіх, про англійську няню-чарівницю і проблеми,  актуальні як в Україні, так і в Чернівцях вже сьогодні в театрі

Вистава для всіх, про англійську няню-чарівницю і проблеми, актуальні як в Україні, так і в Чернівцях вже сьогодні в театрі

30.03.2019, 09:26

В Чернівецькому музично-драматичному театрі імені Ольги Кобилянської влаштували прес-конференцію, щоб розповісти про виставу "Чудеса Мері...", яку готують до прем'єрного показу 30 та 31 березня, - пише https://www.0372.ua/ Актори готують прем’єру вистави за мотивами відомої історії про Мері Поппінс. Про няню-чарівницю і стосунки між батьками та дітьми.  

Прем'єру вистави приурочили до Міжнародного дня театру. За словами директора театру Юрія Марчака, щороку вони намагаються до цього дня підготувати нову виставу або подію.

Як розповіла головний режисер театру та заслужена артистка України Людмила Скрипка, вистава поставлена за мотивами творів англійської письменниці Памели Треверс, в яких няня-чарівниця виховує дітей. Хоча режисер залишила англійські імена героїв, проте у виставі піднімаються проблеми, які актуальні як в Україні так і в Чернівцях.

«Наразі у нас є дещо сумний час, коли ми поглинуті політичними, економічними проблемами. І ці проблеми, на жаль, виникають в середині сім?ї, в стосунках батьків з дітьми. І захотілося зробити дуже світлу й теплу історію. Щоб на неї до театру із задоволенням ішли дідусь, бабуся, тато, мама, діти. Щоб створити виставу, яка б об?єднала всі вікові категорії, непросто. Але, мені здалося, що книжки Треверс про знайому всім Мері Поппінс є саме тим, що може всіх об?єднати», - розповіла режисер театру.

"Твори Треверс дають можливість підняти теми, які цікаві нам сьогодні і дорослим, і дітям. Вистава "Чудеса Мері..." не є інсценізацією "Мері Попінс". Тому що інсценізація це витвір драматургії, який безпосередньо опирається на класичний твір, який написаний автором. А "Чудеса Мері..." це наша версія нас українців, мене мами і надіюсь бабусі. Тому ця історія буде цікава тут. Вистава "Чудеса Мері..." це адаптація, сценічна версія нашого театру за творами Треверс. Тому що ті проблеми, які ми намагаємося підняти завдяки цьому твору, можливо саму авторку не турбували. Чому? Тому що живучи в Англії в ті часи, вона навіть не думала, що можуть існувати такі проблеми. А у нас вони сьогодні виникли і вони дуже органічно вписуються в твір Треверс. Власне це паралельна історія." - поділилась режисер.

 У виставі також беруть участь вихованці театральної студії, вони виконуватимуть свої ролі від початку до кінця дії на рівні із дорослими акторами. А це велика робота для дитини справитись із складнощами у професійному театрі, кажуть театрали. Проте самі діти кажуть, що після занять у театральній студії змінились у кращий бік.

"Мабуть кожна людина рано чи пізно ставить перед собою питання, коли вона була найщасливішою? І відповідь на це питання, мабуть, у більшості буде однаковою, тоді, коли я був дитиною. Із кожним роком наступним у нашій веселці, у сприйняті світу з'являється все більше сірого кольору. Чому ми в дитинстві були щасливішими? Можливо, тому що ми більше вірили в чудеса, а у нашому дитинстві була казка. А потім з'являється більше суєти. А актори на сцені творять казку і це відчуття казки, яке хочеться повернути, залежить від того чи здатні ви вірити в чудеса." - каже актор Андрій Циганок про виставу.

Джерело: https://www.0372.ua/, http://promin.cv.ua/, https://acc.cv.ua/

1