'Якби якогось чиновника не випустили з країни через те, що він не вакцинувався, це би сильно змінило думку звичайних людей', -  голова Вашковецької громади

"Якби якогось чиновника не випустили з країни через те, що він не вакцинувався, це би сильно змінило думку звичайних людей", - голова Вашковецької громади

12.11.2021, 14:24

Готові йти на смерть, але не вакцинуватися. Що кажуть голови громад, де найменше щеплених  

Смерть молодих – останній аргумент за вакцинацію

В Україні нині найвищі темпи вакцинації проти коронавірусу в Європі. Про це в інтерв’ю «Главкому» розповів головний державний санітарний лікар Ігор Кузін. Але при цьому у нас чи не найменша кількість вакцинованих. Загалом, за офіційними даними, двома дозами вакцинувалися лише біля третини громадян. Це нижче показників усіх наших сусідів. Керівництво держави ставить амбітну мету – до Нового року вакцинувати понад половину населення країни.

Головною завадою на шляху до неї може стати явище, яке попри рекордну смертність, розквітло в Україні буйним цвітом. Ідеться про антивакцинаторство. Люди, що уникають щеплення, відмовляються вірити у доказову медицину та керуються міфами та вірою у надприродні сили.

Лідирують за відсотком невакцинованих п’ять західноукраїнських областей: Закарпатська, Волинська, Івано-Франківська, Чернівецька і Рівненська. Національна служба здоров’я (НСЗУ) зібрала інформацію про рівень вакцинації на основі декларацій клієнтів із сімейними лікарями. Ці дані виявили: в Україні є населені пункти, де не вакциновано жодної людини. Серед таких, наприклад, село Воєгоща на Волині, де загалом у сільській місцевості рівень щеплення першою дозою вакцини коливається на рівні 5-10%.

Про те, чому українці готові йти на смерть, але не готові вакцинуватися «Главкому» керівники об’єднаних територіальних громад, у яких найнижчі показники вакцинації у державі. 

«Подивіться на Ізраїль, Іспанію, Португалію, де великий відсоток вакцинованих…»Іван Янко
голова Вашковецької громади
Вашковецька територіальна громада. Чернівецька область
Населення: 4,7 тис.
Склад громади: села Вашківці, Нова Слобода, Струмок, Шишківці

Немає опису світлини.

Маємо невисокі показники вакцинації, перш за все, тому, що наша громада розташована у сільській місцевості, люди самозайняті. Тобто вони не працюють на підприємствах і великої потреби вакцинуватися не бачать.

Багато людей читають Facebook й інші соцмережі. Десь хтось почув, що у знайомих негативні наслідки через вакцинацію, ніби, і тому вірять. Вірять цьому, а не науці. Ось такий парадокс. Окрім того, люди відмовляються щепитися через релігійні переконання. Священник у сільській місцевості має великий вплив. Але відкритої контрпропаганди щодо вакцинації коронавірусу з боку священників у нашій громаді не спостерігав. Зі свого боку я проводжу роз’яснювальну роботу, співпрацюю з центром медико-санітарної допомоги, тобто з первинною ланкою. Хтось дослухається до нас, хтось ні. А примусово ми не маємо права людей вакцинувати.

Змінити ситуацію можна подальшою агітацією, ухваленням законодавства, яке розширюватиме список професій для вакцинації та збільшенням прикладів вакцинації від наших державних мужів. Якби якогось чиновника не випустили з країни через те, що він не вакцинувався, це би сильно змінило думку звичайних людей. Подивіться на Ізраїль, Іспанію, Португалію, де великий відсоток вакцинованих. Не потрібно вигадувати велосипед, потрібно використовувати досвід інших країн.

Михайло Глуховський, «Главком»   

Повний текст читайте тут: https://glavcom.ua/publications/gotovi-yti-na-smert-ale-ne-vakcinuvatisya-shcho-kazhut-golovi-otg-de-naymenshe-shcheplenih-798310.html

1