Яценюк вимагає позачергових виборів у Києві, Чернівцях та Одесі

Яценюк вимагає позачергових виборів у Києві, Чернівцях та Одесі

06.12.2011, 00:50

Лідер політичної партії «Фронт Змін» Арсеній Яценюк вимагає, щоб Верховна Рада невідкладно призначила позачергові вибори Одеського міського голови – на 12 лютого 2012 року. Відповідний проект постанови він зареєстрував у парламенті 5 грудня (№9530). «Нинішня влада діє за принципом: не важливо, кого обирають, - керувати буде той, кого призначимо. Цей сценарій вона раніше реалізувала в Києві та Чернівцях. Сьогодні – в Одесі. Ніхто не обирав в Києві мером Попова – його призначили, ніхто не обирав у Чернівцях Михайлішина. Зараз хочуть призначити мером Одеси Ківалова», - підкреслив Арсеній Яценюк.

«Влада розуміє, що вибори у цих містах провладному кандидату виграти не вдасться ні за яких розкладів. Тому єдиний для неї шлях втримати контроль – не проводити виборів взагалі», - пояснив він.

Як повідомляє сайт партії, лідер «Фронту Змін» вимагає, щоб Верховна Рада ухвалила рішення про проведення позачергових виборів у Києві, Чернівцях та Одесі.

Проектом постанови Центральній виборчій комісії доручається визначити обсяг бюджетних видатків, необхідних для проведення позачергових виборів Одеського міського голови, а Кабінету міністрів - вжити невідкладних заходів для їх фінансування за рахунок коштів цільової субвенції з Державного бюджету України.

У пояснювальній записці до проекту постанови зазначається, що за законом «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» вибори призначаються парламентом на неділю не пізніш як за 60 днів до дня виборів. Виборчий процес розпочинається за 50 днів до дня виборів.

«Міський голова є головною посадовою особою територіальної громади і забезпечує здійснення повноважень виконавчої влади на відповідній території, організовує роботу ради та її виконавчого комітету, а також виконує ряд інших важливих повноважень. У зв’язку з достроковим припиненням повноважень Одеського міського голови Костусєва О.О, сьогодні постає нагальна потреба в призначенні позачергових виборів Одеського міського голови», - зазначається в документі.

Нагадаємо, Верховна Рада вже двічі розглядала проект постанови про призначення виборів Чернівецького міського голови, але при голосуванні забракло голосів. Під час ефіру програми „Суть речей” на Станція ФМ від 01 грудня  перший заступник голови Чернівецької ОДА Георгій Галиць виклав свою версію подій навколо виборів мера Чернівців. "Що стосується виборів міського голови і міської ради Чернівців – одне питання. Чому кожного разу і перший раз, коли це робив пан Яценюк і другий раз, коли це робив комітет пана Омельченка – це вносилось з-під поли, в останні 20 хвилин перед голосуванням. Якщо б питання виборів хвилювало народних депутатів, можна було провести широку роз’яснювальну кампанію, знайти групи підтримки і нормально прийняти це рішення. А коли воно робилось з чорного ходу, то депутати не могли зорієнтуватись та нормально проголосувати. Тому тут пан Чєчєтов ні до чого. А чому Яценюк зробив фальстарт – для мене це залишається під питанням", - сказав Г.Галиць.

Фото Ірини Вишневської