Єврейська громада міста Чернівці відзначає велике свято

Єврейська громада міста Чернівці відзначає велике свято

23.09.2011, 15:28

25 вересня єврейська громада міста Чернівці відзначає велике свято - внесення нового сувою Тори в оновлену синагогу на вулиці Садовського. Подібний захід є важливою подією для будь-якої громади. Для чернівчан він набуває особливого значення, оскільки подібного свята в нашому місті не було 70 років!

 Кожен сувій Тори (304.000 літер) Сойфер (професійний переписувач) пише вручну протягом цілого року. А останні букви, за традицією, повинні бути вписані тим, хто стане зберігачем святого для євреїв сувою в  місті, де і буде перебувати Тора.

Так, 25 вересня 2011 року о 14:00 годині в кінотеатрі Чернівці (колишній хоральній синагозі «Темпль») почнеться ця церемонія. У спеціально привезеній з Ізраїлю свитці головний рабин Чернівецького регіону Менахем Мендель Гліцнштейн впише останні букви. Програма заходу відбудеться з дотриманням єврейських традицій. Новий сувій Тори в короні і під хупою в супроводі єврейського національного оркестру Фельдмана буде супроводжено вулицями міста: Університетською, Центральною площою, Руською і Садовського. Урочиста хода буде завершена у будівлі відреставрованої синагоги, яка тепер стане ще й новим громадським і культурним центром євреїв міста.

Нова Тора стане початком нового етапу в житті Чернівецької єврейської громади. Тора, яка перебуватиме у цьому «теплому будинку» одухотворить життя в ньому. Затишні общинний і культурний центр створять можливість для дітей та молоді навчатися Торі, івриту і традиціям єврейського народу. Люди зрілого віку зможуть поспілкуватися зі своїми друзями та разом відзначити єврейські свята. Тут будуть працювати благодійні програми для хворих, старих і незаможних.

Єврейський центр радо вітатиме усіх євреїв і людей, які цікавляться іудаїзмом. У день внесення свитка і відкриття єврейського центру почесний гість пан Майберг Арон Сергійович, на пожертвування якого і було відреставровано стару будівлю синагоги, поставить на дверях нового єврейського дому мезузи (коробочка зі згорнутим пергаментом, на якому є словами священної молитви).

Сувій Тори буде урочисто внесено до синагоги на вулиці Садовського і поставлено в «Арон а кодеш» (Святий ковчег), де, починаючи з цього дня, і буде зберігатися священна Тора.

Не проґавте можливості відвідати унікальну в історичному і культурному плані подію, якої Чернівці не бачили вже багато десятків років!