У 5-му секторі 'Калинки' демонтували скандальні торговельні прилавки з ролетами (оновлено + фоторепортаж)

У 5-му секторі "Калинки" демонтували скандальні торговельні прилавки з ролетами (оновлено + фоторепортаж)

21.08.2013, 21:27

"- Незважаючи на порушення кримінальної справи, директор МТК "Калинівський ринок" Сербинчук Р.Д. дав вказівку демонтувати створені підприємцями за власні кошти їх робочі місця". Про це на своїй сторінці у ФБ написав депутат Чернівецької міської ради Юрій Ватаманюк.

Як повідомляють очевидці події, 20 серпня адміністрація Калинівського ринку демонтувала прилавки з ролетами у 5 секторі для реконструкції сектора. Прилавки ринку, ролети, як стверджують підприємці, - приватні. Істину встановити нема як, бо директор сектора у відпустці.

Йдеться, нагадаємо, про торговельні прилавки з ролетами, за встановлення яких, за словами підприємців, вони колись заплатили сотні доларів і щомісяця платили ринку за оренду (чи місце).

5 серпня частину контейнерів вивезли. Проте 12 серпня, коли адміністрація ринку спробували вивезти решту, підприємці не дали це зробити. На ринок навіть викликали міліцію. Через два дні, 14 серпня, було зареєстровано заяву народного депутата Бурбака М.Ю. на ім'я начальника Садгірського РВ УМВС в Чернівецькій області Мартиненка Т.В. про можливе скоєння злочину. Торговельні прилавки з ролетами, на думку, депутата Чернівецької міської ради Юрія Ватаманюка, могли бути речовими доказами в цій справі. Адже те, що ринок отримував кошти від підприємців за ці торгові місця, працівники ринку заперечили. За що саме платили не знали й самі підприємці, бо квитанцій їм не видавали. "Нам казали: плати або не будеш працювати. На твоє місце є багато охочих", - говорили люди.

Відповідаючи на питання одного з чернівецьких сайтів ”Чернівці Таймс” "які претензії висувають підприємці і чому вони їх висувають?"  генеральний директор Калинівського ринку Руслан Сербінчук, зокрема, відповів:  

- Претензії такі – небажання вивозити контейнери на інший торговий сектор. Бояться, що вони втратять торгівлю, своїх клієнтів і як наслідок не зароблять коштів для життя. Це, мені здається, єдина причина, яка людей зупиняє. Ну і причина це – підбурювання якихось політичних сил, які шукають своєї вигоди. Ось і все.

- Які гарантії дає ринок стосовно того, чи повернуться підприємці на свої робочі місця?

- Я думаю ця ситуація вже набрала такого розголосу, що навіть якщо б були плани не повернути ці контейнери назад, я б просто після всього відмовився від цього. Але у мене не було таких планів. Йшлося лишень про реконструкцію, благоустрій, наведення порядку. Гарантія – це кількість тих людей, які знають про цю ситуацію. Всі – в курсі, всі знають. Тому ставити щось там додаткове і незаплановане нам немає ані сенсу, ні змісту. Це – перше. А друге, ну не було такого заплановано. І ще одна гарантія — угода на нове торгівельне місце. Адміністрація Калинівського ринку готова підписати дану угоду терміном на десять років. Тому що попередні пртензії були такі:«А якщо прийде новий директор і в нього будуть інші плани на 5-й сектор?». Ми готові підписати ці угоди на десять років.

Фото Вадима ПЕЛЕХА і Юрія Ватаманюка

1