За Артема Семенюка агітували мер Заставни та священик в селі Грубна

За Артема Семенюка агітували мер Заставни та священик в селі Грубна

16.10.2012, 02:33

Під час відкриття пам’ятника художнику міський голова Заставни агітував за Артема Семенюка

12 жовтня 2012 р. під час відкриття пам’ятника художнику Миколі Івасюку в місті Заставна Ярослав Цуркан (міський голова) під час свого виступу згадав про кандидата в народні депутати в 204 виборчому окрузі Артема Семенюка (Партія регіонів) та подякував йому, як кандидату, за фінансову підтримку в споруджені пам’ятника вартістю в 168 тисяч гривень. Так як виступ міського голови відбувався близько 9.30, то даний випадок можна трактувати, як передвиборну агітацію, що здійснювалася посадовою особою в робочий час, що є порушенням ч. 1, ст. 74 закону про вибори.

Виступ міського голови Заставни (Чернівецька область) Ярослава Цуркана можна переглянути за посиланням: http://youtu.be/91uokYUUkfM

Ярослав Цуркан: «… Я від щирого серця дякую всім, які долучилися до будівництва цього пам’ятника: нашим працівникам, архітекторам. Я щиро дякую обласній владі, районній владі. І, надзвичайно, особисто хочу подякувати нашому кандидату у Верховну раду Артему Семенюку, який з усіх кандидатів, які є сьогодні у нашому окрузі, єдиний відгукнувся на те, щоб фінансово підтримати будівництво нашого пам’ятника. Місяць назад ми разом з нашими учнями, разом з кандидатом Артемом, разом з деякими нашими активними діячами нашого міста започаткували цей пам’ятник… Я ще раз особисто дякую пану Артему. Я надіюся, що Бог поможе, він стане депутатом Верховної ради. У нас ще багато роботи в нашому місці. І я надіюсь на цю майбутню співпрацю, на його добре серце, за те, що є можливості, є фінанси, і їх можна дати в духовний розвиток. ».

Згідно ч. 1, ст. 74 Закону «Про вибори народних депутатів України» участь у передвиборній агітації забороняється: «… у робочий час посадовим і службовим особам органів, зазначених у пункті 2 цієї частини, крім випадків, коли відповідна посадова чи службова особа є кандидатом у депутати…». ОПОРА подасть інформаційний запит, щоб перевірити, чи перебував міський голова Заставни Ярослав Цуркан 12 жовтня у відпустці.

За повідомленням прес-служби Чернівецької ОДА (http://oda.cv.ua/news/mikhailo-papiev-vzyav-uchast-u-vidkritti-pam-yatnika-mikoli-ivasyuku-na-zastavnivshchini-fotore) участь у заході взяв також Голова Чернівецької облдержадміністрації Михайло Папієв, який «подякував творцям пам’ятника Миколі Івасюку, керівництву міста й усім причетним до його відкриття, і разом з мешканцями Заставни поклав квіти до погруддя та взяв участь у висадженні кущів калини».

У селі Грубна під час богослужіння священик агітував за Артема Семенюка

В день Покрови Пресвятої Богородиці на храмовому святі в селі Грубна (Сокирянський район, Чернівецька область) богослужіння закінчилося агітацією за кандидата від Партії регіонів в 204 виборчому окрузі Артема Семенюка, який подарував місцевій церкві ікону. Факт агітації зафіксовано на відео. Перед цим спостерігачу із журналістським посвідченням перешкоджали вільно пройти до приміщення церкви.

Відео з агітацією священика можна переглянути за посиланням: http://youtu.be/GD63Fe4JPrQ

Спостерігач ОПОРИ зафіксував, як кандидат в народні депутати Артем Семенюк після завершення богослужіння в церкві села Грубна (Сокирянський район, Чернівецька область, http://gromady.cv.ua/sk/grubna/tourism/object/384/) подарував місцевій громаді ікону. Факт дарування ікони, можна трактувати як «непрямий підкуп виборців», що порушує ч. 14, ст. 74 Закону «Про вибори народних депутатів України».

Після вручення подарунку священик почав агітувати та закликати прихожан церкви голосувати за Артема Семенюка: «… Господь нам дал разум, дал нам глаза, видеть и слышать…  сами знаете, Артем Алексеевич помогает Вашему обществу, Вашему селу, церкви, школе, детскому саду и так далее. Чтоб Вы уже сами видели, за кого отдать свой голос. Я хочу сказать, что церковь не участвует в государственных политических вопросах. Но, Вы та видите, что не только на словах, но и на деле, люди, что могут, в своих силах, помогают… храму, в первую очередь, и всем остальным. Поэтому Вы делайте свой вывод и отдайте свои голоса за Артема Семенюка».

Про присутність спостерігача ОПОРИ в селі організатори агітаційних зустрічей кандидата із місцевими мешканцями, скоріш за все, були проінформовані заздалегідь. Спостерігачу ОПОРИ невідомі особи (спочатку особа жіночої статі, яка назвала себе Анжелою Чекушною, а потім і невідома особа чоловічої статі) намагалися перешкодити пройти до приміщення церкви, незважаючи на те, що спостерігач неодноразово пред’являв цим особам діюче журналістське посвідчення. Факт перешкоджання діяльності спостерігача зафіксовано на відео: http://youtu.be/ODjr5wrHGVU

 

Після богослужіння Артем Семенюк направився до місцевої школи, де в нього відбулась зустріч з виборцями села, на якій був присутній також голова Сокирянської РДА Василь Козак. Нагадаємо, що це не перший раз, коли Василь Козак супроводжує кандидата Артема Семенюка в його агітаційних турах Сокирянським районом (http://oporacv.org/kandydat-artem-semenyuk-vykorystav-holovu-sokyryanskoji-rda-dlya-nezakonnoji-ahitatsiji-video/).

 

За коментарями звертайтесь:

Назар Тимощук,

координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області,

063 628 67 71, n.tymoshchuk@opora.org.ua

Прес-секретар Чернівецького представництва Громадянської Мережі ОПОРА,

Григорій Сорочан

063 628 67 72, g.sorochan@opora.org.ua

1