За фінансування бюджету держави-агресора – РФ:  нардепи від Буковини Мазурашу, Лис, Заремський, Гринчук, Павлюк просять Зеленського ввести санкції проти Roshen Порошенка

За фінансування бюджету держави-агресора – РФ: нардепи від Буковини Мазурашу, Лис, Заремський, Гринчук, Павлюк просять Зеленського ввести санкції проти Roshen Порошенка

22.10.2021, 21:40

Народні депутати вирішили звернутися до президента Володимира Зеленського із запитом про введення санкцій проти підприємств кондитерської корпорації "Рошен" за фінансування бюджету Росії.

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Нардепи підтримали запит нардепа від фракції "Слуга народу" Владлена Неклюдова до президента щодо введення санкцій проти корпорації "Рошен" за фінансування бюджету держави-агресора – РФ.

"За" проголосували 153 народних депутата.

Корпорація "Рошен" входить до топ-30 найбільших виробників кондитерської продукції в світі. Включає Київську, Кременчуцьку, дві Вінницькі кондитерські фабрики і Вінницький молочний завод (Україна); Клайпедську кондитерську фабрику (Литва) і фабрику BonbonettiChoco (Угорщина).

Як голосували нардепи з Буковини: результати "поіменки"

Олена Лис, Слуга народу – За

Максим Заремський, Слуга народу – За

Георгій Мазурашу, Слуга народу – За

Валерій Божик, Слуга народу – Відсутній

Оксана Гринчук, Слуга народу – За

Володимир Козак, Слуга народу – Утримався

Максим Павлюк, Слуга народу – За

Сергій Рудик, депутатська група "Партія "За майбутнє" – Відсутній

Михайло Папієв, Опозиційна платформа – Відсутній.

Санкції проти Порошенка: хто ініціював депутатський запит

Раніше народні депутати "Слуги народу" Георгій Мазурашу з Буковини та Владлен Неклюдов направили депутатський запит до Ради національної безпеки та оборони України щодо введення санкцій проти екс-президента України Петра Порошенка.

"Це має стати предметом розгляду на РНБО і мають бути застосовані санкції, про що я у законний спосіб підготував запит", – сказав Неклюдов.

Він уточнив, що йдеться про начебто діяльність корпорації Порошенка ROSHEN на території Російської Федерації.

"Восьмий рік. У Липецьку. Я наводив довідки. Ще кілька тижнів тому продовжувались судові процеси порошенківської компанії з російськими податковими органами задля того, щоб сплачувати податки. Це підтверджує, що вони ведуть бізнес. А отже, це загрожує нацбезпеці", – сказав депутат.

Нардеп Мазурашу у своєму виступі сказав, що підтримує цей депутатський запит. Також він звинуватив Порошенка у брехні та маніпуляціях.

Джерело: https://molbuk.ua/

1