«За любов до України і за  правду Кобзар був засуджений до каторги», так само «сьогодні закрита за гратами донька українського народу Юлія Тимошенко»

«За любов до України і за правду Кобзар був засуджений до каторги», так само «сьогодні закрита за гратами донька українського народу Юлія Тимошенко»

09.03.2012, 22:06

 «Об’єднаймося і виконаймо заповіт Шевченка!»

 Під таким гаслом, висловленим головою обласної організації партії ВО «Батьківщина» Іваном Мунтяном, відбувся сьогодні мітинг об’єднаної опозиції на вшанування Шевченківських днів у Чернівцях. Влада до останнього не давала згоди на проведення цього мітингу, аби не зіпсувати свої враження від власного відзначення 198-ї річниці з дня народження Кобзаря, яке святкували пізніше за опозицію. Але бажання народу вшанувати свого Пророка, а не створити «масовку» для влади, виявилося сильнішим.

«Ми зібралися сьогодні для того, аби вшанувати справжнього сина українського народу, Тараса Григоровича Шевченка, - зазначив  у своєму виступі Іван Мунтян. - Він боровся за Україну, за справедливість, щоб наша держава була могутньою, з родючими землями, щоб тут добре жили люди… Про таку країну мріяв наш Кобзар. На превеликий жаль і наш сором, мрії його не збулися…»

Іван Мунтян наголосив, що так, як «за любов до України і за  правду Кобзар був засуджений до каторги», так само «сьогодні закрита за гратами донька українського народу Юлія Тимошенко». І попри те, що нинішня влада робить усе, щоб зламати лідерів опозиції, вони вистоять: «Юлію Тимошенко хочуть зламати, але вона незламна і буде боротися до кінця за справедливість, демократію, і не дасть можливості режиму втілити в життя його плани проти власного народу».

Лідер буковинської «Батьківщини» нагадав слова Тараса Шевченка: «Обніміться ж, брати мої…» і поінформував громаду про те, як виконуються заповіти Кобзаря: «На Буковині створений Комітет опору диктатурі,  до якого увійшли 12 політичних сил і 2 громадські організації. Цього понеділка була підписана угода, якою всі ці сили об’єдналися  у спільній діяльності перед цьогорічними парламенськими виборами – адже ми можемо перемогти тільки разом. Разом подолаємо цей режим».

Іван Мунтян подякував святим отцям за молитву, якою розпочали вшанування пам’яті Пророка, закликав усіх молитися за єдність і нагадав про ту небезпеку, яку таїть у собі зрада: «Ісуса Христа на землі зрадив Юда. І сьогодні є багато таких зрадників. Наша політична сила – «Батьківщина» - від них очистилася. Маємо надію, що надалі усі сили, які об’єднуються у боротьбі з режимом, не зраджуватимуть власний український народ».

«Ми хочемо бачити нашу державу процвітаючою, без бандитів при владі. І ми з вами здатні це робити, - додав Іван Мунтян. - Об’єднаймося і зробімо те, до чого закликав Шевченко».

Понад три сотні учасників мітингу відчували єднання  і від виступів місцевих лідерів опозиції, яким одному за одним надавав слово голова Чернівецької міської парторганізації «Батьківщини» Юрій Скорейко, і від пісень, які присвячували пам’яті Тараса і його шанувальникам Любомир Равлюк та Ілля Богданюк. Після майстерного, від душі, виконання Шевченкового «Заповіту» чоловічою хоровою капелою «Дзвін» Чернівецького національного університету мітинг був завершений. А перед покладанням квітів владою невідомі люди намагалися прибрати вбік вже принесені до пам’ятника Кобзареві букети, корзини з квітами і вінки – аби звільнити місце для «владних» корзин. Активістам з опозиції вдалося переконати цих «впорядковувачів», що перед Шевченком усі рівні.КОМЕНТАРІ (2)

"Очистимось!" - сказав Кобевко.

"Наша політична сила очистилась" - відрапортував Мунтян

avatar

Андрій

09 березня 2012 20:18

Твердо вірю в те,що скоро Юля буде на волі. Адже це її слова: як перемагає весна так переможе і справедливість!

avatar

Зореслава

12 березня 2012 07:12