У Кіцмані судили лікарів, через недбалість яких померла породілля та її новонароджене дитя

У Кіцмані судили лікарів, через недбалість яких померла породілля та її новонароджене дитя

29.02.2016, 13:14

Після тривалого розслідування та судової тяганини у Кіцманському районному суді таки завершено розгляд матеріалів кримінального провадження щодо двох 47-69-річних місцевих лікарів-анестезіологів, на совісті яких одразу дві людські смерті…

         Встановлено, що 23 лютого ще 2010 року у пологовому відділенні комунальної установи «Кіцманська ЦРЛ» при підготовці 30-річної породіллі до появи на світ її дівчинки-первістка шляхом кесарського розтину лікар-анестезіолог лікарні, а згодом і його безпосередній керівник - завідуючий  відділенням анестезіології та інтенсивної терапії даної установи  неналежно та недбало виконували свої професійні обов'язки. Тож у результаті неправильного вибору анестезіологічного забезпечення кесарського розтину спершу померла молода мама, а через дві доби від синдрому дихальних розладів – і новонароджена дитина.

         Провина фігурантів в інкримінованому їм злочині (ч. 2 ст. 140 КК України) у ході тривалого судового засідання була встановлена у повному обсязі. І за скоєне служителі Феміди призначили обом по два рокипозбавлення волі, а також позбавили їх права займатися лікарською діяльністю впродовж двох найближчих років. У той же час від відбування даного покарання у зв'язку із закінченням строків давності вони звільненні.

Володимир Драюк, ТУ ДСАУ в області  

1