За один день із першої міської лікарні до чернівецького моргу привезли вісім тіл померлих людей: у 19-річної дівчини легені згоріли

За один день із першої міської лікарні до чернівецького моргу привезли вісім тіл померлих людей: у 19-річної дівчини легені згоріли

18.10.2021, 18:33

Коронавірус останнім часом знову лютує. Щодня помирають десятки людей.

Кореспондентка molbuk.ua поспілкувалася з начальником бюро судово-медичної експертизи в області Віктором Бачинським та дізналася, що виявляють під час розтину тіла в людей, які померли від ковіду.

У 19-річної дівчини легені згоріли

За словами Віктора Бачинського, коронавірус досить “помолодшав”.

– Якщо раніше середній вік ковіду був 60+, переважно хворіли люди із супутніми захворюваннями, то зараз помирає й молодь. Так, минулого тижня наші судмедексперти робили розтин тіла 19-річної дівчини. Вона лікувалася вдома та задавнила хворобу, внаслідок цього її легені згоріли. Також цей аґресивний штам “Дельта” вражає шлунково-кишковий тракт. Раніше страждали лише легені, а тепер і шлунок. Все починається з болю в горлі та шлунку, пізніше піднімається висока температура, і легені такого не витримують, – каже Віктор Бачинський.

За день із однієї лікарні привезли вісім трупів

– Цей штам “Дельта” не шкодує нікого. Так, нещодавно лише за один день із першої міської лікарні до нас привезли вісім трупів. Це дуже багато, – додає судмедексперт.

– Якщо говорити про людей, які померли від коронавірусу, то минулого року ми провели лише 17 розтинів. Цього ж року вже 57, а це дуже великий стрибок. 2021 року в першій міській лікарні Чернівців померли 132 ковід-хворих, а нинішнього на початок жовтня – вже 272. Статистика говорить сама за себе. Переважно помирали люди, які задавнювали хворобу, іґнорували сиґнали організму, неправильно лікувалися та відмовлялися лягати в лікарню. За коронавірусу ж вчасна шпиталізація є дуже важливою, – каже В. Бачинський.

“Молодий буковинець”

ДОВІДКОВО:

Найбільше хворих пацієнтів із COVID-19 наразі лікується у першій міській лікарні. 

У Чернівцях три лікарні, які приймають хворих із коронавірусом та підозрою, заповнені на 91%. Про це пише ІА АСС з посиланням на управління охорони здоров'я Чернівецької міської ради.

«У Чернівцях хворих на коронавірус наразі приймають три міські лікарні – КНП «Міська лікарня №1», КНП «Міська лікарня №4» та КНП «Центральна міська клінічна лікарня».

У міській лікарні №1 розгорнуто 140 ковід-ліжок. Станом на ранок 18 жовтня тут лікується 128 пацієнтів.

У міській лікарні №4 розгорнуто 75 ковід-ліжок. Там лікується 74 хворих на коронавірус.

У Центральній міській клінічній лікарні 15 жовтня було розгорнуто 40 ліжок для прийому хворих на коронавірус. Наразі тут лікуються 30 пацієнтів», - йдеться у повідомленні

Таким чином із 255 наявних у лікарнях Чернівців ліжок для хворих із COVID-19 232 ліжка - зайняті пацієнтами. Це складає 91% від усіх відведених для цих потреб місць.

Як уточнили кореспонденту ІА АСС у пресслужбі відомства, міські лікарні, які приймають хворих на коронавірус, мають 32 ліжка у реанімаціях. Із них 17 місць наразі зайняті пацієнтами. Це складає 53%.

Джерело: Сайт http://acc.cv.ua/

1