За використання водних ресурсів буковинські платники сплатили до бюджету  майже 2 млн. грн.

За використання водних ресурсів буковинські платники сплатили до бюджету майже 2 млн. грн.

26.06.2013, 03:39

Платники збору за спеціальне використання водних ресурсів юридичні особи, а також громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, що використовують водні ресурси з початку 2013 року сплатили до бюджету майже 2 млн. грн. Цьогорічна сплата перевищила торішні надходження на 0,3 млн. грн.

На початок червня 2013р. в Чернівецькій області зареєстровано майже 1,9 тис. водокористувачів, які мають обов’язок сплачувати  збір за використання води.

Плата за воду в Україні стягується за використання поверхневих та підземних вод, за користування водами для потреб енергетики та водного транспорту.

Збір за використання водних ресурсів не справляється: за воду, що використовується для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення;  за воду, що використовується для протипожежних потреб; за воду, що використовується для потреб зовнішнього благоустрою територій міст та інших населених пунктів тощо.

Ставки збору за користування водою визначені статтею 325 розділу XVI «Збір за спеціальне використання води» ПКУ. Про це повідоляє прес-служба  Міндоходів у Чернівецькій області.

Як повідомила раніше прес-служба ОДА, Михайло Папієв доручив головам районних державних адмі?ністрацій пришвидшити процес укладання договорів оренд?и ставків.

На нараді під головуванням керівника виконавчої влади краю Михайла Папієва з головами районних державних адміністрацій, керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади розглянули питання щодо ефективного використання ставків краю. Начальник Дністровсько-Прутського басейнового управління водних ресурсів у Чернівецькій області Ян Дзюба, що задля дієвості використання та впорядкування механізму передачі водних об’єктів в оренду було прийнято Тимчасовий порядок надання у майнове наймання земельних ділянок з розташованими на них водними об’єктами та гідроспорудами. «Даний документ допомогає удосконалити контроль за раціональним використанням водних ресурсів, господарською діяльністю водокористувачів, підтримувати в належному стані гідроспоруди, а також вирішити питання щодо надходження коштів за оренду ставків», – зауважив посадовець.

За словами Яна Дзюби, цілеспрямована робота з укладання договорів майнового наймання водних об’єктів проводиться тільки у Глибоцькому, Кельменецькому, Новоселицькому та Хотинському районах. Так, з травня минулого року відповідними райдержадміністраціями укладено усього 90 договорів оренди ставків, що складає майже 16% від загальної кількості водойм, які знаходяться в користуванні на підставі договорів майнового наймання земельних ділянок водного фонду. «З початку року, наприклад, сума коштів за оренду ставків склала усього 3 700 гривень, а фактично бюджет міг отримати, якщо б були укладені договори, близько 250 тисяч гривень, - підкреслив Ян Дзюба. – Зараз виготовлено тільки 328 паспортів на водні об’єкти, а усього в регіоні нараховується 1200 ставків». Посадовець звернувся до керівників районних державних адміністрацій прискорити процес укладення договорів, позаяк це сприятиме ефективному та раціональному використанню ставків області.

 Михайло Папієв доручив головам районних державних адміністрацій пришвидшити процес укладання договорів оренди ставків. «Це потужне додаткове джерело доходів, яке ми належним чином досі не використовуємо. Ситуацію потрібно виправити – негайно та максимально ефективно», - резюмував він.

1