За зачинемими перед журналістами дверима, без трьох фракцій і з Прокопом онлайн: у Чернівцях зібралась сесія міської ради вперше за майже три місяці

За зачинемими перед журналістами дверима, без трьох фракцій і з Прокопом онлайн: у Чернівцях зібралась сесія міської ради вперше за майже три місяці

19.05.2022, 19:08

Депутати Чернівецької міськради зібрались на сесію вперше за майже три місяці. На засідання не допустили журналістів Суспільного та інших представників ЗМІ.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного. За інформацією журналістки "МБ", правоохоронець, який стояв біля встановленого турнікету, не пропустив медійників до сесійної зали, сказав, що у зв’язку із воєнним станом він не має права пропустити.

Варто зазначити, що про засідання сесії ніхто не анонсував, наразі вона має пройти у закритому режимі.

Дивні справи відбуваються у Чернівцях і області. То правоохоронці колошматять обласну владу, то міська влада проводить таємні сесії. Так просто і ніяк не розберешся, Хто правий, а хто лівий, Хто що робить і для чого все це?

Депутати зібрались у приміщенні ратуші приблизно о 9:30. Журналістам Суспільного працівники міськради сказали, що до сесійної зали не допустять, адже засідання "закрите" і на ньому розглядатимуть питання з обмеженим доступом.

Сесія розпочалась приблизно о 13:00. Засідання сесії підтвердила Суспільному депутатка фракції "Пропозиція" Тетяна Шепелько.

Депутати опублікували спільне фото. На ньому присутні представники чотирьох фракцій: "Європейська Солідарність", "Слуга Народу", "Пропозиція" та "Єдина Альтернатива". Водночас немає депутатів так званої опозиції —"Команди Михайлішина", "Рідного міста" та "Народного контролю".

За словами депутата від фракції "Єдина Альтернатива" Сергія Гринюка, сесія "закрита", бо розглядатимуть питання, які не можна розголошувати.

"Треба приймати рішення та працювати. Зараз не до суперечок і різних шоу. Я прихильник того, що має бути засідання без медіа. Ті рішення, які можна буде розголошувати, — оприлюднять", — сказав Гринюк.

Представник фракції "Рідне місто" Василь Продан у коментарі Суспільному сказав, що депутатам повідомили про онлайн-засідання.

"Я не знаю про питання з обмеженим доступом. Можливо, якась зброя чи комусь таємно хочуть передати землю. Міськрада не займається питаннями безпеки країни. Також обіцяють оприлюднити рішення. То як? Вони під час засідання будуть таємні, а після сесії — не таємні?", — каже депутат", — каже Продан.

Сесія у Чернівцях за кілька хвилин була проведена.

Було 21 депутат, а повинно бути 22. Тоді увімкнули Прокопа. Його часто вмикають за потребою і викликом, під’єднали до відеозв’язку. Мовляв, він у теробороні і його голос враховували.

Не знаю наскільки правдиво, наскільки неправдиво це, наскільки правильно, наскільки неправильно, наскільки законна наскільки незаконна така дія мера і депутатів, але вона відбулася і ніби було 22 депутати.

А перед тим кажуть, що депутатів ледь не збирали примусово, через правоохоронні органи, переломлювали через коліна, щоб вони обов’язково були на сесії.
Як нам вдалося з’ясувати, чому саме треба було щоб відбулася сесія?

Треба її було провести тому, що є закон, якщо два місяці підряд не буде сесіії, то вводиться на території міста військова адміністрація.

Отож для того, щоб не було військової адміністрації у Чернівцях і провели таку сесію.

Не знаю буде вона оскаржена чи ні? Покаже ЧАС. 

На своїй Facebook-сторінці секретарка міськради Марина Кирилюк написала, що сесія була дистанційною — депутати могли долучитись онлайн. Також зазначила, що на сесії розглядали питання:

  • двох військових частин, розголошення інформації про які нібито заборонено законом,
  • виділення землі сільськогосподарського призначення для запобігання продуктової кризи в країні,
  • продаж земельних ділянок на аукціон для релокованого бізнесу і залучення додаткових коштів до бюджету.

Нагадаємо, у Чернівцях сесія міської ради не збирається вже понад два місяці. Востаннє сесію ЧМР збирали позачергово 26 лютого.

18 квітня міська рада збиралася на позачергову сесію, але не було кворуму. Присутніми були 19 депутатів. Семеро депутатів перебували у Збройних силах України.

Джерело: https://suspilne.media/241144-u-cernivcah-zibralas-sesia-miskoi-radi-vperse-za-majze-tri-misaci-na-zasidanna-ne-dopustili-zurnalistiv/ та https://chas.cv.ua/ 

Редакція BukNews запрошує своїх читачів стати співтворцями нового порталу www.buknews.com.ua

  • 1. Роблячи промоцію наших матеріалів у соціальних мережах і серед потенційних жертводавців.
  • 2.Жертвуючи на розвиток нового порталу.
  • 3.Фінансово підтримуючи роботу редакції.
  • 4.Інвестуючи в гонорарний фонд і таким чином збільшувати кількість і якість матеріалів.
  • 5.Ставши меценатом окремих проектів.

Редакція BukNews є неприбутковою організацією, яка існує за рахунок грантів та пожертв. Нас не фінансує жодна з партій і громадських організацій, жоден бізнесмен і політик, і ми не представляємо інтереси жодної чи жодного з них. За детальнішою інформацію пишіть на адресу buknewscvua(равлик)gmail.com


Нам потрібна ваша підтримка –  ПІДТРИМАЙТЕ BUKNEWS???????? благодійним внеском.

1