Зарплату вчителям і лікарям затримують, бо місцева влада неефективно розподіляє державну субвенцію, - Уряд

Зарплату вчителям і лікарям затримують, бо місцева влада неефективно розподіляє державну субвенцію, - Уряд

26.11.2019, 15:33

Уряд вважає неприйнятною ситуацію з заборгованістю виплат лікарям і педагогам заробітних плат. Системні затримки протягом усіх років незалежності України відбуваються внаслідок неефективного розподілу державних субвенцій місцевою владою.

«Уже завтра Уряд перерозподілить 171,1 млн грн на зарплати для вчителів та спрямує ще додатково 326 млн грн на дофінансування медичної субвенції, зокрема на зарплати лікарям», — наголосив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Крім того, Міністерство охорони здоров’я змінює механізм виплати медичної субвенції на контрактування, тобто обсяг виділених коштів залежатиме від кількості наданих медичних послуг людям. Таким чином, із наступного року не буде жодних затримок із заробітними платами для лікарів.

Міністерство освіти й науки активно працює за трьома напрямками щодо недопущення заборгованості:

- наступного року в освітній субвенції вперше враховано актуальний контингент дітей. Простіше кажучи, раніше платили заробітну плату за кількістю дітей, яка значно менша від реалістичної. А насправді це означає, що вчителі недоотримували гроші на зарплати протягом останніх років. Ми нарешті цю проблему виправляємо і додаємо 2,2 млрд грн для того, щоб враховувати ту кількість учнів, яка є реалістичною;

- створюється ефективна мережа шкіл, що значно допоможе підвищити зарплати освітянам;

- готує зміни до формули розподілу освітньої субвенції.

Більше того, Уряд передбачив у Держбюджеті-2020 найбільше коштів на фінансування медицини, освіти й науки. Наприклад, уперше для молодих вчителів передбачається щорічна грошова підтримка в розмірі 21 тис. грн. А фінансування сфери охорони здоров’я загалом збільшено на 13%.

Як повідомляється на офіційній сторінці у Фейсбуці Чернівецької обласної державної адміністрації, 27 листопада 2019 року відбудеться обговорення показників проєкту обласного бюджету на 2020 рік, зокрема розподіл коштів на галузь освіти на Буковині.
 
На 38 закладів обласного підпорядкування на 2020 рік заплановані 466 млн. 528,5 тис. грн (відсоток росту до загального фонду передбаченого на 2019 рік становить 9,7%).
 
Джерелами формування загальної суми запланованих асигнувань є наступні:
 
- кошти освітньої субвенції – 118 млн. 268,5 тис. грн, що на +3% більше у порівнянні з 2019 роком;
- кошти додаткової дотації – 93 млн. 800,0 тис. грн, що на -50% менше;
- кошти обласного бюджету – 254 млн. 460,0 тис. грн – на +112% більше.
 
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» передбачено 6 цільових субвенцій на освіту, 2 з яких будуть реалізуватися вперше:
 
1. На покращення соціального захисту окремих категорій педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти – загальна сума нерозподілених коштів державного бюджету становить 3 млрд. 753 млн. 209,8 тис. гривень (молодим педагогам, стаж роботи яких до 10 років, передбачена щорічна грошова підтримка - 21 тис. грн.);
 
2. На реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів» – загальна сума нерозподілених коштів державного бюджету становить 1 млрд. 500 млн. гривень.
 
Окрім того, заплановано видатки на субвенції, що фінансувалися раніше:
 
- Надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами – 504 млн. 458,3 тис. грн (для Чернівецької області 17 млн. 994,7 тис. грн.);
- На забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» – загальна сума нерозподілених коштів державного бюджету становить 1 млрд. 421 млн. 334,9 тис. грн.;
- На модернізацію та оновлення матеріально-технічної бази закладів професійної (професійно-технічної) освіти – загальна сума нерозподілених коштів державного бюджету становить 100 млн. грн.;
- На створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти – загальна сума нерозподілених коштів державного бюджету становить 259 млн. грн.
 
Джерело:  https://www.facebook.com/cvODA/posts/1171236826417687
1