Землі «Добробуту» від передачі у постійне користування «Калинці» не врятувало навіть рішення суду

Землі «Добробуту» від передачі у постійне користування «Калинці» не врятувало навіть рішення суду

29.08.2013, 20:51

Питання про скасування рішень міськради, які не дозволяли приватизувати ряд приміщень у центрі міста, з порядку денного сесії було виключено ще до його затвердження. А от землі «Добробуту», від передачі у постійне користування «Калинці», не врятувало навіть рішення суду.

На попередній сесії, яка відбулась 25 липня цього року рішенням 36 депутатів Чернівецької міської ради 7,4 га «Добробуту» передали «Калинці». Голосуванню передували бурхливі дебати. 

Не менш бурхливо сьогодні обговорювали проект рішення міської ради про надання підприємству МТК «Калинівський ринок» дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки площею 5,0 га., яка раніше належала «Добробуту» у постійне користування.

Однак, головну роль у цьому питанні зіграли не логіка і закон а хронологія подій.

Вчора, 28 серпня, Вінницький апеляційний суд ухвалив: «Зупинити дію рішення 38 сесії VІ скликання Чернівецької міської ради «Про зарахування до земель запасу земельної ділянки» до моменту вирішення питання по суті». На що головний юрист міської ради відповів, якщо одним словом – пізно.

Ще до 30 липня міська рада виконала всі умови власного рішення і отримала витяг з Державного реєстру речових справ на нерухоме майно про реєстрацію права на власність.

Аргументи «фронтовиків» про те, що реєстрація була проведена з порушенням, наявність третіх осіб, які володіють майном на даній земельній ділянці, наявність у складі зазначеної ділянки земель державної власності, документи про право приватної власності на майно ТОВ «Інвест Альянс» – ніхто до уваги не взяв. 35 депутатів міської ради прийняли рішення, яке, за словами їх колеги, директора ТОВ «Інвест Альянс» Михайла Прозоровського, буде оскаржене в суді.

Свого часу «Добробут» викупив ділянку у міської ради за 5 мільйонів гривень. На наше питання що до компенсації коштів, які свого часу власники «Добробуту» внесли до бюджету міста, Олександр Шиба відповів: «Буде, але коли? Це вже інше питання».

Сьогодні ж, навіть пункт з рішення, яким планувалось надати ТОВ «Інвест Альянс» дозвіл на складання проекту відведення земельної ділянки орієнтовною площею 2, 2710 га. для обслуговування майна і будівель підприємства в оренду терміном на 20 років з рішення виключили.

Нагадаємо. Передати землі «Добробуту» «Калинці» депутати міської ради наважились не з першої спроби. Керівник фракції «Фронту змін» у міській раді Олексій Каспрук раніше заявляв: «Депутати вирішили відібрати колись куплену за великі гроші землю. Суд розірвав угоду, але спочатку треба гроші повернути, а потім розпоряджатися землею. А так це — рейдерство».

Натомість, депутат облради, представник ГО «Рідне місто», за яким стоїть опозиціонерка Оксана Продан, – Андрій Білогорка просив депутатів підтримати це рішення, апелюючи до того, що «Добробут» належить братам Бурбакам.

Джерело: micto.cz - місто Ч

У Чернівцях всі невигідні владі документи оголошують «підробками»?

Водночас Сектор інформації та зв’язків з громадськістю трактує ці події інакше

Чернівецька міська рада надала дозвіл КП «МТК «Калинівський ринок» на складання проекту відведення у постійне користування земельної ділянки за адресою вул.Калинівська, 13-В площею 5,0 га. На цій території буде облаштовано автоматизовану автомобільну стоянку для підприємців та відвідувачів ринку.

Нова велика автомобільна стоянка суттєво збільшить економічну ефективність «Калинівського ринку». Завдяки встановленню автоматизованих турникетів буде усунений «людський фактор» при оквиткуванні автомобілів, що унеможливить корупційні дії непорядних працівників. За підрахунками адміністрації «Калинівського ринку», новий паркінг приноситиме комунальному підприємству щорічний дохід у розмірі 9 млн. гривень. За свідченнями представників ринку «Добробут», нинішня, не облаштована належним чином парковка, «заробляє» лише 3 млн. грн.
Нинішня адміністрація МТК «Калинівський ринок» на чолі з Русланом Сербінчуком неодноразово доводила, що найбільше комунальне підприємство може працювати ефективно та приносити значно більше користі громаді міста. Тільки за перше півріччя 2013 року дохід підприємства склав на 15 мільйонів більше, ніж за аналогічний період 2010 року. Прогнозований заробіток поточного року складає понад 80 млн. гривень – для порівняння, у 2010 році ринок отримав лише 50 млн. грн. Нова автомобільна стоянка дозволить «Калинівському ринку» збільшити фінансування програм розвитку інфраструктури міста, серед яких: ремонт доріг та тротуарів, будівництво міського плавального басейну та реконструкція кінотеатру ім. Миколайчука.

Довідково:

Рішенням Чернівецької міської ради від 25.07.2013 №925 «Про зарахування до земель запасу земельної ділянки» зараховано земельну ділянку, площею 7,2710 га, яка розташована по вул. Калинівській, 13-В у м. Чернівцях, до земель запасу міста.

А секретар міськради Віталій Михайлішин запевнив molbuk.ua, що кошти, які будуть виручені від автостоянок, які розташовуватимуться на цій території, підуть на ремонт басейну та кінотеатру

- Ми ухвалили рішення, згідно з яким передали цю територію для господарської діяльності Калинівському ринку, - каже Віталій Михайлішин. – Я особисто ініціюватиму те, щоби виручені кошти з цих п’яти гектарів надходили на ремонт басейну, кінотеатру імені Миколайчука та інші соціально важливі об’єкти міста.

1


КОМЕНТАРІ (1)

Рішення незаконне, прокуратура його опротестує

avatar

Прокурор

29 серпня 2013 14:58