Землю міста розбазарюють

Землю міста розбазарюють

24.04.2012, 22:38

На сесії Чернівецької міської ради 26 квітня трьом чернівчан планують безкоштовно надати земельні ділянки в парковій зоні на вулиці Авіаційній. Якщо, звісно, депутати нададуть згоду. А можуть засумніваються у доцільності дарування досить привабливих земель запасу міста і, наприклад, запропонувати винести ділянки на аукціон, щоби бюджет міста міг заробити кошти на комунальній власності.

Цікаво, що один з предентентів на ділянки на вулиці Авіаційній перебуває у першій сотні «земельної черги», а інші двоє - під номерами 481 і 693. За логікою, попередніх кілька сотень мали відмовитися від землі в привабливій парковій зоні.

Ділянки роздають, а в бюджеті порожньо

- Відбувається розбазарювання земль, оскільки земельні ділянки в привабливих районах міста, наприклад, на вулиці Авіаційній (паркова зона) біля аеропорту і вулиці Рівненській надають безкоштовно. Можна відкрити приватні оголошення і подивитися ринкову вартість цих земельних ділянок, - коментує Олексій КАСПРУК, депутат Чернівецької міської ради. - В той же час ми говоримо про те, що в бюджеті немає коштів. Черговикам, які насправді потребуть цих земельних ділянок, надають, м’яко кажучи, «кінець георгафії». Тобто вулиці, де немає жодної інфраструктури, транспортного сполучення. А пільговим категоріям, чи за заслуги, чи просто на перепродаж виділяють привабливі ділянки. Вчора дивився «Від і до», де пропонують 10 соток для котеджного будівництва на вулицях Шевченка-Козачука за 110 тисяч доларів. (На одній із попередніх сесій депутати надали 10 соток в районі вулиць Шевченка-Козачука безкоштовно, - авт.). Чесно кажучи, роблять що хочуть. Ті самі ділянки на вулицях Авіаційній і Рівненській не запропонували черговикам, які перебувають у черзі в першій десятці. Їх отримають люди, які зареєстровані далеко не в першій сотні. Виходить, що понад 400 людей відмовилися від земельної ділянки на вулиці Авіаційній. А насправді їм ніхто землю і не пропонував.

На аукціони пропонують околиці

Наприкінці минулого року мерія оголосила, що земельні резерви міста під індивідуальну житлову забудову вичерпані.

Чиновники наголошували, що, наприклад, у Києві, Тернополі, Вінниці земельні ділянки взагалі безкоштовно не надають. Але Чернівецька міська рада продовжує дарувати привабливу землю. Натомість на аукціон пропонує ділянки на околицях міста. Саме тому більшість лотів продати не вдається, а бюджет недоотримує кошти. Платоспроможність чернівчан не така, як була до кризи, і якщо вони й готові купувати землю в міста, то в привабливих районах та з розвиненою інфраструктурою.

Депутати міськради наприкінці минулої каденції ухвалили рішення із своїми пропозиціями, як покращити наповнюваність бюджету. В одному з пунктів йшлося: надання вільних земельних ділянок із земель запасу тільки на конкурентних засадах.

Впродовж 2010-2011 років було продано 17 земельних ділянок під індивідуальне житлове будівництво. Місто заробило неповних два мільйони гривень. Для міського бюджету - це крапля в морі. А безкоштовно надають приблизно 200 ділянок на рік. (Марина Карасьова)

Джерело: molbuk.ua

1