'Зробити місто Чернівці доступним': Федорук розповів про підтримку законопроектів, які стосувалися покращення життя людей з інвалідністю

"Зробити місто Чернівці доступним": Федорук розповів про підтримку законопроектів, які стосувалися покращення життя людей з інвалідністю

21.06.2019, 16:54

У Чернівцях сьогодні відбувся обласний благодійний фестиваль народної творчості людей з інвалідністю "На крилах надії".

Як повідомляє molbuk.ua, передували йому вибіркові тури в районах, які дозволили відібрати найкращих майстрів з усієї Буковини. 

Долучилися до дійства декілька десятків майстрів, роботи яких були представлені на виставці. Тут можна було побачити різні вироби ручної роботи: вишивку, картини, роботи з бісеру та навіть фотографії. 

Крім цього, багато учасників проявляли свої таланти на сцені, співали пісень, декламували власні вірші та розповідали гуморески. Після урочистого відкриття фестивалю гості мали змогу насолоджуватися творчістю учасників на святі “У родинному колі”

“Такий фестиваль об`єднує людей з інвалідністю, вони жадають цього, чекають щоб зустрітися, поділитися новинами. Ці люди – наче родина, яка сходиться завдяки таким заходам, вони витягують їх із чотирьох стін, їм це цікаво. Якби не було б таких зустрічей, напевно люди з інвалідністю були б найбільш нещасними. А так вони зустрічаються, спілкуються, вони цим живуть. Навіть на інвалідному візку люди танцюють”, – розповідає Людмила Снігур, керівник ансамблю “Калина” в Хотинському районі. 

Учасники фестивалю і справді вразили своїми талантами. Попри всі труднощі, вони не падають духом, а щиро усміхаються життю. Серед таких людей і Оксана Попадюк. З 13-ти років вона малює картини тримаючи пензлик в зубах. 

Про свої картини вона розповідає так: 

“Це дарує радість, допомагає забути всі проблеми. В кожній картині я намагаюся передавати яскраві тони. Я вважаю, що життя чудове і прекрасне, і всім нам потрібно більше сяючих кольорів”. 

Оксана вже не вперше бере участь в подібних фестивалях, і про кожний відгукується дуже схвально, для неї це ще один привід радіти життю.

XІІ обласний фестиваль для людей з обмеженими фізичними можливостями «На крилах надій» відвідав народний депутат України Микола Федорук.

- Талановиті, сильні люди, якими надихаюсь, перед якими схиляю голову…  Тут зібралися надзвичайно талановиті, порядні, самодостатні, успішні люди. Кожен учасник, демонструючи свої таланти, надзвичайно щиро дарував частинку своєї душі – у пісні, музиці, театральному, хореографічному жанрах чи у декоративно-ужитковому, образотворчому та фотомистецтві.

- Важко оцінювати. Кожна робота заслуговує на найвищі бали. Слава вам – незламні та сильні! - поділився враженнями народний депутат України Микола Федорук.

- Принагідно скажу, що завжди підтримував у Верховній Раді законопроекти, які стосувалися покращення життя людей з інвалідністю. На сьогодні перед нами стоїть важливе завдання – зробити місто Чернівці доступним, європейським.

Вже 12-ий рік підряд фестиваль проводиться з метою моральної підтримки людей з особливими потребами, створення належних умов для їхньої інтеграції в суспільстві та широкого залучення до народної творчості. 

Як відзначили організатори свята, такі зустрічі є можливістю не лише продемонструвати свої таланти, а й знайти нових друзів та гарно провести час.

Наприкінці дійства всі учасники та переможці отримали грамоти, дипломи та подарунки. Згодом переможці обласного фестивалю братимуть участь у Всеукраїнському фестивалі творчості осіб з обмеженими фізичними можливостями “Барви життя” у Києві. 

- "НА КРИЛАХ НАДІЙ" - саме так називається фестиваль народної творчості, в якому свої таланти демонструють аматори з усієї області. У кожного з них є певні проблеми зі здоров'ям, однак про це забуваєш, коли милуєшся чудовими вишивками, слухаєш пісні в майстерному виконанні чи авторську поезію, - поділилася враженнями від яскравого дійства членкиня журі фестивалю Аліна Круглецька. 

- Цьогорічний фестиваль проходив вже вдванадцяте і його організатори обрали нову форму проведення: сьогодні це була своєрідна мистецька зустріч в колі друзів. Як на мене, це було вдалим рішенням: учасники мали змогу поспілкуватись, обмінятись досвідом і, звичайно, продемонструвати свої таланти.

- З часу проведення першого фестивалю намагаюсь посильно допомогти організаторам і в черговий раз отримати заряд бадьорості і позитиву від його учасників. Тож сьогодні з великим задоволенням виконала почесну місію члена журі 12 обласного фестивалю "На крилах надій" та передала його учасникам щирі вітання від народного депутата України Максима Бурбака, який, як і в попередні роки, не залишився осторонь.

Використано матеріали https://molbuk.ua/.

«На крилах надії»: у Чернівцях відбувся традиційний фестиваль творчості людей з інвалідністю
«На крилах надії»: у Чернівцях відбувся традиційний фестиваль творчості людей з інвалідністю
«На крилах надії»: у Чернівцях відбувся традиційний фестиваль творчості людей з інвалідністю
«На крилах надії»: у Чернівцях відбувся традиційний фестиваль творчості людей з інвалідністю
1