Звичайне кафе під видом «парку науки» працює в штатному режимі, попри ухвалу суду, а громада Чернівців втрачає землі

Звичайне кафе під видом «парку науки» працює в штатному режимі, попри ухвалу суду, а громада Чернівців втрачає землі

23.05.2019, 17:19

Нереалізований інвестиційний проект або "Парк науки" по-чернівецьки

Парк «Жовтневий» не єдине місце, де ведеться незаконне захоплення земель та ведення комерційної діяльності. Така ситуація, на жаль, спостерігається і в інших об’єктах природно - рекреаційного значення. Там де закон забороняє, вправні підприємці знаходять схеми та зв’язки як узаконити свою діяльність на території парків. І міська рада, чомусь, цьому радо сприяє…

Виявляється, що можна активно вести комерційну діяльність під видом інвестиційного проекту. Мова йде про так званий «парк науки» в Центральному парку культури та відпочинку ім.. Т.Г.Шевченка. Ще в не так далекому 2016 році Чернівецька міська рада без конкурсу віддала підприємцю територію літнього майданчика площею 1939,8 кв.м, що навпроти кафе «Літо» під видом інвестиційного проекту "Пізнавально - туристичний комплекс "Парк науки" з доступом для людей з особливими потребами".

В тому ж 2016 році між Управлінням освіти Чернівецької міської ради, Центральним парком культури та відпочинку ім.. Т.Г.Шевченка та ТзОВ «Цифро-Трейд» був укладений договір про спільну діяльність. Згідно договору сторони домовились спільно діяти на користь мешканців територіальної громади з метою створення сталих переконань у школярів старших класів м. Чернівці в можливостях та необхідності використання сучасних систем «Smart Sity» та «Smart House» , популяризації альтернативних видів індивідуального транспорту, сучасних систем управління будинком та використання альтернативних джерел енергії. Згідно цього ж договору Парк БЕЗОПЛАТНО розміщує ТзОВ «Цифро-Трейд» на території парку на огородженому майданчику площею 1939,8 кв.м.

Що ми бачимо по факту, робота кав’ярні, типові розваги для маленьких дітей за гроші, атракціони. А мали б проводитися демонстраційні та практично - навчальні заходи з технічного розвитку. Цільова аудиторія учні професійно-технічних навчальних закладів, ліцеїв, шкіл-інтернатів, діти з дитячих будинків та малозабезпечених сімей… Це згідно додатку до рішення виконавчого комітету міської ради від 24.05.2016 року №290/9.

Стає зрозуміло, що строна ТзОВ «Цифро-Трейд» абсолютно не виконує умови договору про так звану спільну діяльність і про ніякий інвестиційний проект не може бути мови. Але не зважаючи на це, виконавчий комітет Чернівецької міської ради рішенням №265/11 від 22.06.2018 вирішує продовжити вище згаданий договір про спільну діяльність на тих же умовах. 
На такі дії відреагували активісти, була створена петиція з вимогою припинити договір про спільну діяльність з ТОВ " Цифро Трейд" як такий, що не виконується, зобов’язати підприємця звільнити зазначену ділянку парку.

Активісти надалі звернулися до Чернівецького окружного адміністративного суду з позовом щодо протиправної бездіяльності Чернівецької міської ради та скасувати рішення Чернівецької міської ради 65 сесії VІІ скликання № 1537 від 06.12.2018 року "Про затвердження об'єкта інвестування "Пізнавально - туристичного комплексу "Парк науки" з доступом для людей з особливими потребами" та підготовку інвестиційного проекту.

Згідно рішення № 80314463 від 26.02.2019, Чернівецький окружний адміністративний суд задовольнив вимоги активістів.

Активісти запропонували на території даного майданчика облаштувати скейт-парк, про що була створена відповідна петиція. Але на сесії міської ради, яка зібралась 28.03.2019 вирішили, що питання облаштування спортивного майданчику дня скейтбордингу у Центральному парку культури та відпочинку ім. Т.Г. .Шевченка взагалі не розглядається, так би мовити такий вид спортивної діяльності не можливий у парковій зоні, де відпочиває велика кількість людей.

В той же час Чернівецька міська рада має намір повторно ухвалити рішення "Про затвердження інвестиційного проекту "Пізнавально-туристичний комплекс "Парк науки" з доступом для людей з особливими потребами", право реалізації якого надаватиметься переможцю інвестиційного конкурсу", яке раніше було скасоване в суді. На сайті міської ради є відповідний проект рішення.

Станом на сьогодні, заклад під видом інвестиційного проекту працює в штатному режимі, попри ухвалу суду. Поки міська рада не буде реагувати на такі рішення та вимоги, громада міста Чернівці і надалі буде втрачати землі природоохоронного фонду на користь комерційної діяльності окремих підприємців.

Джерело: Центр реформ та розвитку - Чернівці

1


КОМЕНТАРІ (2)

Це схоже на "На городі бузина, а в КИЄВІ - чувак"... Щось сказали про Парк "Жовтневий", а потім поїхали про інше - незрозуміло що...

avatar

Антон

23 травня 2019 22:53

Не тупи, там все зрозуміло. Не переводь стрілки від проблеми. 

avatar

Не тупи Антон

24 травня 2019 10:25